Заяви ЦДАКР

ЦДАКР ВИСТУПАЄ ЗА АКТИВІЗАЦІЮ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОПОРУ ІНФОРМАЦІЙНІЙ АГРЕСІЇ КРЕМЛЯ

За результатами проведення круглого столу «Нереалізований потенціал України у протидії російській агресії. Формування нових механізмів інформаційної активності» 23 листопада 2016 року було підписано Меморандум про взаємодію, що уклали Київський національний університет імені Тараса Шевченка та міжнародне громадське об'єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» (ЦДАКР є активним учасником МІК «Бастіон»).

За результатами проведення круглого столу «Нереалізований потенціал України у протидії російській агресії. Формування нових механізмів інформаційної активності» 23 листопада 2016 року було підписано Меморандум про взаємодію, що уклали Київський національний університет імені Тараса Шевченка та міжнародне громадське об’єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» (ЦДАКР є активним учасником МІК «Бастіон»).

Меморандум підписали проректор із науково-педагогічної роботи Університету Володимир Бугров та координатор МІК «Бастіон», народний депутат України і керівник групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

Як зазначив модератор заходу,  директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, попередній Меморандум «Бастіон» уклав з РНБО (http://cacds.org.ua/ru/activities/947), Університет – друга структура, з якою вони уклали таку угоду. За його словами, необхідність звернутися у питаннях захисту інформаційного простору до університетів викликана усвідомленням того, що інформаційний фронт не менш важливий для держави сьогодні, ніж реальний фронт на сході України. «Україні слід більш активно задіяти потенціал громадянського суспільства у протидії інформаційній агресії РФ, одним з ключових інструментів інформаційної протидії російській «гібридної» пропаганді можуть стати профільні неурядові громадські організації», – вважає директор ЦДАКР.

В інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» за підсумками заходу експерт зазначив: «Потенціал громадянського суспільства у протидії інформаційній пропаганді країни-агресора на сьогоднішній день залишається незатребуваним. З огляду на довгостроковий характер російської інформаційної «гібридної» загрози, а також фактична відсутність медійного ринку в Україні, одним з базових інструментів протидії інформаційним атакам і інформаційно-психологічним операціям Кремля могли б стати профільні неурядові громадські організації». На думку Бадрака, першочерговими напрямами інформаційної протидії російській інформаційній пропаганді розглядаються інформування Заходу на рівні “суспільство-суспільство” про що ведеться РФ в Україні “гібридної” війні шляхом розвитку горизонтальних зв’язків із зарубіжними партнерами, а також інформування окупованих територій.

Учасники круглого столу обговорювали питання ефективних стратегічних комунікацій в умовах гібридної війни, взаємодію між державними структурами, громадськими організаціями, населенням та міжнародними інституціями у такий період.

Про відсутність взаємодії не лише між громадськими організаціями, а й між державними структурами розповів народний депутат Дмитро Тимчук.

Наголошував на потребі розширити коло протидії інформаційній агресії у науковій сфері доцент НТУУ КПІ імені Сікорського Євген Магда. «Сила України, – зазначив спікер, – в її змінах. Лише змінюючи свій стан у 2014 році, вона змогла протидіяти агресії». На своїй сторінці в ФБ експерт позначив наступні рекомендації: «Протидію гібридній агресії варто поширювати на академічне середовище; доцільно змінити зовнішньополітичну тональність українських офіційних осіб, на відсіч відмовитися від геополітичного жебракування; варто узгодити лексикон, що вживається при формуванні офіційної позиції України; Україна має всі підстави здійснювати експорт досвіду протидії гібридній агресії до зацікавлених країн; час створити приватно-державне партнерство насамперед у царині протидії інформаційній агресії; варто розраховувати на асиметричні дії; не можна віддавати Путіну російську мову, робота з російськомовною діаспорою ЄС нині у наших інтересах».

Радник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін відзначив, що широкому загалові мало відомо навіть про те, що все ж таки роблять держструктури у галузі інформаційної політики. Тому й потрібен такий майданчик для висвітлення різних поглядів. Крім того, на тверде переконання спікера,  українські фахівці сьогодні набагато більше підготовлені для війни на інформаційному полі, ніж західні спеціалісти. Адже, життя саме у наших умовах дає вітчизняним інформаційникам досвід, якого просто немає у закордонних фахівців. 

Учасники круглого столу – студенти та викладачі КНУ – ставили чимало запитань спікерам, деякі теми викликали особливо жваві обговорення (скажімо, щодо утилізації протипіхотних мін чи доцільності створення центрів дослідження для атак на російський інформаційний простір на кшталт «ольгінських тролів»)

Міжнародна громадська організація «Міжнародний інформаційний консорціум Бастіон» створена навесні 2016 року з метою протидії російській інформаційній пропаганді за активної участі Центру військово-політичних досліджень «Інформаційний спротив» і ЦДАКР (ініціатором виступив лідер «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук).