ІСТОРІЯ

Неурядова громадська дослідницька організація «Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння» (ЦДАКР) заснована в 1999 році з метою сприяння розвитку та поглибленню демократизації українського суспільства шляхом поширення загальноприйнятих у світі норм громадського контролю над силовими структурами.

З травня 1999 року директором ЦДАКР є Валентин Бадрак.

У 2004 році експерти ЦДАКР спільно з Defense Express і VAB-Банк (раніше ВАБанк) випустили першу в Україні книгу про національний збройовий бізнес «Культ. Експорт зброї по-українськи».

У 2006 році експертами ЦДАКР і Defense Express спільно з Інститутом автоматизованих систем Української академії наук був випущений перший в країні огляд технологій військового і подвійного призначення «Техносила».

У 2008 році ЦДАКР спільно з Defense Express виконав перше в країні системне дослідження перспектив військово-технічного співробітництва України з Росією «Військово-технічна співпраця України з Росією: розвінчання міфів».

У 2009 році ЦДАКР спільно з Defense Express провів і видав перше в державі детальне дослідження перспектив військово-технічного співробітництва України з Китаєм «Україна – Китай: від проектів до стратегічного партнерства».

У 2010 році ЦДАКР спільно з Defense Express випустив дослідження про потенціал оборонної промисловості країни «ОПК України – локомотив національної економіки».

У 2011 році з’явилася спільна робота ЦДАКР і Defense Express – збірник перспективних технологій військового і подвійного призначення «Ukrainian Arsenal. Modern Defense & Dual-Use Equipment».

У 2012 році в рамках спільного проекту з НАТО (через координатора Північноатлантичного альянсу – Офіс зв’язку НАТО в Києві) експерти ЦДАКР провели і опублікували дослідження «Виховання доброчесності і боротьба з корупцією в оборонних структурах: досвід України».

Крім того, в 2012 році експертами ЦДАКР було підготовлено, і спільно з Женевським центром демократичного контролю над Збройними силами видано дослідження «Challenges Facing Arms Export Control in Ukraine and The Russain Federation».

У 2013 році плодом роботи експертів ЦДАКР, аналітиків інформаційно-консалтингової компанії Defense Express і запрошених експертів України та Росії стало дослідження темпів і якості переозброєння армій ряду держав регіону Центральної та Східної Європи, а також аспектів переозброєння Збройних сил України з урахуванням найважливіших особливостей реформування армії України – «Особливості реформування ЗС і ОПК країн Центральної та Східної Європи. Уроки для України».