Заяви ЦДАКР

ЦДАКР організував презентацію передових технологій комп’ютерного моделювання розробки NGW Centre (США)

10 травня 2018 року Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння організував презентацію на тему: «Передові технології комп’ютерного моделювання при проведені командно-штабних навчань оперативно-стратегічного рівня розробки компанії «Centre for the Study of New Generation Warfare».

10 травня 2018 року Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння організував презентацію на тему: «Передові технології комп’ютерного моделювання при проведені командно-штабних навчань оперативно-стратегічного рівня розробки компанії Centre for the Study of New Generation Warfare».

Під час зустрічі американські спеціалісти ознайомили присутніх з можливостями передових технологій комп’ютерного моделювання оперативно-стратегічного рівня, зокрема програмної платформи CONFLICT, яка застосовується для моделювання розвитку ситуацій під час військових конфліктів.

У презентації взяли участь президент компанії NGW Centre Філліп Петерсен та головний операційний директор Грег Мелчер, представники ЦДАКР, Інституту інформаційних технологій та Імітаційного центру Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського, а також компаній «UA.RPA», «Defense Express», «Міжнародний центр стратегій безпеки і оборони».


Під час своєї доповіді Грег Мелчер звернув увагу, що з початком військової агресії проти України Росія використовує українську територію як майданчик для випробування кінетичної та некінетичної зброї: від кібератак до термобаричних боєприпасів. Тому постала необхідність розуміння та моделювання конфліктів нової генерації для вироблення ефективних інструментів з метою їх нейтралізіції.


Експерт звернув увагу на велику кількість факторів, які слід враховувати під час моделювання. «Розширене використання військових методів нового покоління, вказує на потребу для вищого військового та цивільного керівництва держави своєчасно зрозуміти зміни навколишнього середовища та обстановки, уточнювати спільні знання, виробляти рішення, враховувати логістичні можливості та шляхом симуляції та аналізу»,- сказав він.

Він додав, що програмний продукт призначений для використання вищим військовим та політичним керівництвом держави для вивчення альтернатив розвитку ситуації та прогнозування можливих результатів бойових дій.

Зі свого боку, Філліп Петерсон зазначив, що оцінка ймовірного розвитку ситуації робиться з урахуванням нових умов ведення бойових дій відповідно до положень російської військової доктрини та оперативно-стратегічної підготовки кадрів та військ ЗС РФ.


Він додав, що Росія застосовує такі компоненти «Війни нового покоління»:

  • Невійськові асиметричні дії для створення сприятливого соціально-економічного та політичного середовища;
  • Спеціальні операції для відволікання уваги керівництва держави;
  • Залякування, шахрайство, хабарництво;
  • Дестабілізаційні операції та організація озброєної опозиції;
  • Створення загонів озброєних повстанців та їх військова підтримка;
  • Внутрішнє військове втручання;
  • Використання засобів електронного придушення і електронної розвідки;
  • Відкрите збройне втручання, для знищення противника та захоплення території;
  • Загроза застосування ядерної та високоточної зброї для знищення атомних та гідроелектростанцій, об’єктів хімічної промисловості.

 

Більше інформації про презентацію та напрямки подальшої співпраці ви можете дізнатися в Центрі досліджень армії, конверсії та роззброєння.