Події

Вийшла аудіокнига воєнного роману Валентина Бадрака про діяльність російських спецслужб в Україні

У книзі проаналізовано роботу спецслужб з 2006 по 2010 роки. Описано це у формі художнього роману.

Директор ЦДАКР, військовий експерт та автор художнього воєнного роману «Східна стратегія. Офіцерський гамбіт» Валентин Бадрак презентував аудіоваріант своєї книги у прес-центі «Главком».

Спільно з «Madei books» створено аудіоваріант книги. «У нашому технологічному світі – це непоганий експеримент, який дозволить під час перебування в автомобільних корках слухати роман. У ньому описано те, як Росія організовувала диверсійну діяльність на території України. Досліджено декілька аспектів, наприклад, використання силових структур для зондування операції. Згадаймо 2006 рік, коли на березі, на пляжі під Феодосією було висаджено російський десант морської піхоти. Тоді Росія дивилася, як буде реагувати Київ на фактичне десантування і проведення морської операції», – розповідає Бадрак.

Він також згадує момент 2008 року, коли відбувалася книжкова війна. Росія закидала двома-трьома десятками книжок, в яких Україна паплюжилася. Росія здійснювала в книгах героїзацію Путіна з одного боку, а з іншого здійснювала дискредитацію української влади. Тобто у такий спосіб намагалася здійснювати вплив.

«Нічого в світі не змінилося з часів протистояння СРСР і західного світу, коли спецслужби залучали іноземців за гроші, або на тлі сексуальних уподобань, або за політичну підтримку переважно тих, хто є ідеологічним ворогом, тобто «ображених», і з ними працюють. Підвердженням моєї думки, є вчорашній випадок, коли перебіжчик з СБУ давав прес-конференцію в «РИА-новости» в Москві, заявивши про свій перехід на бік російсько-терористичного угруповання. Отже, нічого не змінилося. І устами цих людей транслюються різні фейки і споствоюють реальність», – пояснює Бадрак.

Глава ЦДАКР акцентував: РФ використовує українських політиків і впливових лідерів громадських і професійних цільових груп в своїх спецопераціях, як мінімум, з середини 2000-х рр .

В якості іншого прикладу В.Бадрак назвав залучення окремих українських політиків в інформаційно-психологічної спецоперації РФ в ході російсько-грузинської війни 2008 року: коли “злив” контенту про нібито незаконних поставках українських важких озброєнь Грузії, забезпечували українські народні депутати, уточнив він .

“Це перетинається з нинішньою ситуацією, коли візит до Москви здійснюють певні впливові (українські) депутати, в тому числі, кандидати в президенти”, – сказав директор ЦДАКР.

На думку В. Бадрака, даний “захід” націлений на “активізацію російської п’ятої колони”, для залучення до російських інформаційно-психологічним спецоперацій проти української держави “лояльних до Кремля людей” в обмін на їх “політичну підтримку, політичний зростання, фінансову підтримку” .

Глава ЦДАКР особливо відзначив, що арсенал російських інформаційно-психологічних операцій істотно розширився в умовах існуючої РФ гібридної війни: в першу чергу, за рахунок проведення агресивних диверсійних операцій, а також широкого використання в подібних інформаційно-психологічних операціях міжнародних політиків і організацій, уточнив він.

Як приклади В.Бадрак виділив озвучені на старті гібридної війни в 2014 році резонансні заяви експерта Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI) про непричетність РФ до збитого малазійського Boeing рейсу MH17, а також заяви ветеранів спецслужб США про відсутність російських регулярних військ на Донбасі.

Відео з прес-конференції можна переглянути тут.