Сектор безпеки України

ВІДПОВІДЬ ЗАХОДУ НА ПОТРЕБУ УКРАЇНСЬКИХ ЗБРОЙНИХ СИЛ БУЛА СПОРАДИЧНА І НЕДОСТАТНЯ – ДЖЕЙМС ШЕРР

Україна втягнена в протистояння з ворогом, який володіє найсучаснішим озброєнням, визнає науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр

Україна втягнена в протистояння з ворогом, який володіє найсучаснішим озброєнням, визнає науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр, який взяв участь у прес-конференції в Києві 15 березня 2016 року. За його словами, Росія володіє радіоелектронним ударними комплексами, які здатні виявляти дислокацію українських військових і зброю, моментально завдаючи по них удари. “Українські збройні сили не здатні протистояти їм”, – констатує експерт. На його думку, досі відповідь Заходу на потребу українських збройних сил “була спорадична і недостатня”, його так і не вдалося переконати в тому, що надання сучасного озброєння Україні – єдиний спосіб, щоб припинити конфлікт.

Проте, Дж.Шерр переконаний, що західні санкції, накладені на Росію через окупацію Криму та війну на Донбасі, ефективно діють, бо обмежують доступ російських державних компаній до світових фінансових ринків, через них Москва не може отримувати новітні західні технології для модернізації свого енергетичного ринку та озброєнь, “а велика частка російського ОПК залежить від західних комплектуючих”. Експерт також наголосив, що ті санкції, які були введенні проти Росії після анексії Криму, “помітно ускладнюють для окупаційної влади утримання півострову”. Росія не атакує сильного, переконаний Шерр. Тому, підсумував британський аналітик, якщо Україна та західні країни діятимуть об’єднано і розважливо, то існує “гарний шанс” зупинити Кремль.