Заяви ЦДАКР

УКРАЇНСЬКІ ЕКСПЕРТИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ У ПРАЗІ ОСТАННІ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ У СФЕРІ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ

11-14 жовтня ц.р. представники ЦДАКР Михайло Самусь та Володимир Копчак разом з президентом Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайлом Гончарем презентували в Празі (Чеська Республіка) останні результати досліджень у сфері гібридної війни.

11-14 жовтня ц.р. представники ЦДАКР Михайло Самусь та Володимир Копчак разом з президентом Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайлом Гончарем презентували в Празі (Чеська Республіка) останні результати досліджень у сфері гібридної війни. Була презентована книга Юрія Федорова «Hybrid War A La Russe», напрацювання Центру глобалістики по енергетичному компоненту війн Росії у Східній Європі та на Близькому Сході, а також була зроблена низка доповідей на тему гібридної агресії Росії проти України.

Зокрема, українські експерти  провели зустріч із заступником міністра оборони ЧР з питань оборонної політики та стратегії Якубом Ландовським, а також представниками департаментів міністерства оборони Чеської Республіки з питань оборонно-промислового комплексу, військово-технічного співробітництва та стратегічного планування. Представники ЦДАКР та Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» відповіли на чисельні питання представників оборонного відомства Чехії. 

 

Не менш цікаво проходили дебати, організовані з нагоди прибуття делегації українських аналітичних центрів у нижній палаті парламенту Чеської Республіки.

У зустрічі з чеської сторони взяли участь заступник голови Комітету з питань оборони Богуслав Халупа, заступник голови Комітету з питань оборони Іван Габал, заступник голови Комітету з питань безпеки Зденєк Безецний, представниця відділу закордонних справ партії TOP 09 Міріам Фалтова, а також заступник директора аналітичного центру «Європейські цінності» Якуб Янда. Відбулась дискусія з депутатами чеського парламенту за тематикою доцільності збереження санкцій проти Росії, підтримки України, розвитку чесько-українських відносин у сфері парламентаризму та конкретних напрямків військово-технічного та військового співробітництва.

 

В ході закритого круглого столу з провідними фахівцями Чеської Республіки у сфері протидії гібридним загрозам, який був організований у неурядовому центрі «Європейські цінності», автор книги «Hybrid War A La Russe» Юрій Федоров представив останні оцінки та прогнози розвитку ситуації в Росії, в зоні російсько-українського конфлікту та сусідніх регіонах.

Ю.Федоров та українські експерти відповіли на чисельні запитання аудиторії і взяли участь у дискусії з актуальних питань розвитку безпекової ситуації в регіоні.

 

Також під час візиту до Праги українські експерти прочитали лекцію на факультеті міжнародних відносин Карлового університету.

 

Із задоволенням М.Самусь, В.Копчак та М.Гончар взяли участь у засіданні Українського дискусійного клубу (УДК) за участі провідних експертів та журналістів-україністів ЧР.

УДК є традиційною платформою для спілкування фахівців та представників громадськості Чехії, які цікавляться Україною та її життям.