Сектор безпеки України

УКРАЇНСЬКА СТОРОНА В ЗМОЗІ БРАТИ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ НАТО SALIS САМОСТІЙНО БЕЗ РОСІЇ – ЦДАКР

У Центрі досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) вважають, що Україна повинна заявити про вихід із програми НАТО SALIS, в якій є партнером із Росією.

У Центрі досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) вважають, що Україна повинна заявити про вихід із програми НАТО SALIS, в якій є партнером із Росією.

Про це під час прес-конференції в агентстві «Главком» повідомив заступник директора ЦДАКР з міжнародних питань Михайло Самусь.

«Згадаємо програму SALIS, це така парадоксальна в нинішніх умовах програма, де беруть участь Росія і Україна, які виконують польоти літаків в інтересах НАТО. Тобто в умовах, коли Росія веде війну проти України, а НАТО ввело санкції проти Росії, Росія і Україна є партнерами в програмі, яка виконує свої завдання в рамках НАТО. Тут Україна має дуже великий арсенал можливостей, один із них – це просто заявити про вихід із цієї програми і перепідписання договору з НАТО напряму, без участі російських компаній», – сказав Самусь.

На його думку, можливості в України для цього є. «Тобто Україна може надати необхідну кількість літаків, 6 літаків зараз беруть участь, в України така кількість літаків є. Що є особливо важливим, це те, що якраз “Антонов” є розробником цього літака, у нього є всі права на введення модернізації, ремонту, супроводження цих літаків, а в Росії цього немає. Тобто Росія не може без України брати участь у SALIS, Україна може. Наш Центр досліджень армії, конверсії і роззброєння закликає задуматися над цим питанням, оскільки в липні буде саміт НАТО, можливо це питання варто підняти і українській владі в переговорах з партнерами по НАТО», – наголосив Самусь.

Повна версія інтерв’ю експертів ЦДАКР в редакції «Главком» за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=cUHsQC-_4sw