Заяви ЦДАКР Кібербезпека

ЦДАКР як складова МГО «Бастіон» підписав із РНБО меморандум про взаємодію з метою протидії російській пропаганді

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і міжнародне громадське об'єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» 28 жовтня підписали Меморандум про взаємодію з метою протидії російській пропаганді.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і міжнародне громадське об’єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» 28 жовтня 2016 року підписали Меморандум про взаємодію з метою протидії російській пропаганді.

Від МГО «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» Меморандум підписали керівник ГО «Центр військово-політичних досліджень «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук; заступник керівника ГО «Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння» Володимир Копчак; керівник Бюро протидії гібридній війні Тарас Березовець; офіційний представник міжнародної волонтерської мережі «Informnapalm» Михайло Макарук.

Відео-звіт заходу – за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=BufT0bpoXx0

За словами О.Турчинова, гібридна війна, яку веде проти нас Росія, включає в себе не тільки активні бойові дії на фронті, а й економічну, кібернетичну та інші руйнівні складові.

«Одним із небезпечних елементів гібридної війни є інформаційна війна», – сказав він, додавши, що Кремль відпрацював агресивну технологію гібридного наступу: «спочатку приходять російські телеканали, а за ними – російські танки».

«Російська Федерація всіма доступними їй способами формує викривлену інформаційну картину світу, намагаючись таким чином дискредитувати Україну на міжнародній арені, дестабілізувати політичну, соціально-економічну ситуацію в країні, розхитати міжетнічні та міжконфесійні відносини», – сказав Секретар РНБО України, наголосивши, що цілі РФ лишаються незмінними: «знищити демократичну, незалежну європейську Україну та встановити контроль над ключовим для неї геополітичним центром».

Водночас, на думку О.Турчинова, Революція Гідності й боротьба проти зовнішньої агресії з боку Російської Федерації ще раз засвідчили, що громадянське суспільство у нашій державі «може бути вагомим суб’єктом забезпечення національної безпеки». «Підтримка демократичного вектору національного розвитку, сприяння в забезпеченні обороноздатності держави, допомога постраждалим внаслідок бойових дій на сході України, активна участь у боротьбі з ворожою пропагандою, проведення масштабних кампаній з інформування міжнародної спільноти про ситуацію в Україні – усе це становить основні напрями діяльності патріотично налаштованих громадських об’єднань, у тому числі тих, що входять до складу міжнародного інформаційного консорціуму «Бастіон», – зазначив він.

Секретар РНБО України наголосив, що сьогоднішній захід має на меті мобілізувати патріотичних, професійних та інтелектуальних представників громадянського суспільства для боротьби проти інформаційної агресії Росії, і «є важливим кроком на шляху консолідації зусиль державних інституцій та організацій громадського сектору у протидії російській пропаганді як в Україні, так і за її межами». «На моє глибоке переконання, лише спільними зусиллями ми зможемо ефективно протидіяти ворогу, формувати та практично реалізовувати заходи з відбиття інформаційної агресії РФ», – зазначив О.Турчинов, додавши, що Меморандум відкритий для всіх, хто готовий вести інформаційну боротьбу з агресором.

«Ми запрошуємо приєднатися до нашої ініціативи всіх, хто готовий захищати країну, вести боротьбу з російською пропагандою, хто готовий протистояти агресорові в інформаційній площині, об’єднати зусилля, щоб створити спільну інформаційну армію, яка дасть гідну відсіч ворогу», – наголосив О.Турчинов.

А.ТУРЧИНОВ: «Спочатку приходять російські телеканали, а за ними – російські танки».

Міжнародне громадське об’єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» створене у червні цього року. Діяльність консорціуму має на меті протидіяти пропаганді Росії, об’єднати зусилля для моніторингу інформаційного простору, виявляти і протидіяти поширенню російськими та проросійськими інформаційними ресурсами повідомлень, покликаних спотворити виклад тих чи інших подій.

Ключові слова