Заяви ЦДАКР

ЦДАКР: У Празі відбудеться презентація виданої в Україні книги «Росія між фашизмом і розпадом»

01 лютого 2018 року, четвер, 19.00 за київським часом. Прага, Інформаційний центр Палати Депутатів Парламенту Чеської Республіки (Парламентська бібліотека).

01 лютого 2018 року, четвер, 19.00 за київським часом. Прага, Інформаційний центр Палати Депутатів Парламенту Чеської Республіки (Парламентська бібліотека).

 

01 лютого 2018 року в Інформаційному центрі Палати Депутатів Парламенту Чеської Республіки відбудеться презентація книги російського професора Юрія Федорова «Росія між фашизмом і розпадом».

Організовують захід Інститут вивчення тоталітарних режимів (Чеська Республіка), Інститут міжнародних досліджень Карлового університету (Чеська Республіка) та Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (Україна).   

У своїй книзі Юрій Федоров ґрунтовно та переконливо доводить, що встановлення фашистської диктатури та зростаючі сепаратистські тенденції, які врешті-решт призведуть до розпаду держави, є двома найбільш вірогідними сценаріями розвитку Росії у найближчій перспективі.

Чи рухається Росія власне до фашизму? Чи має авторитарний режим Путіна ознаки фашистського? Наскільки реальними є перспективи розпаду Росії? Який з двох сценаріїв, викладених у книзі, несе для Європи більшу небезпеку? І що може зробити Європа, щоб уникнути та мінімізувати ризики та наслідки, що випливають з цих двох сценаріїв?

Після  авторської презентації відбудуться публічні дебати, в якій візьмуть участь Михайло Самусь (Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння) та Ян Шир (Інститут міжнародних досліджень Карлового університету). Модератор – Давід Свобода (Інститут вивчення тоталітарних режимів).

Юрій Федоров є провідним російським незалежним експертом з питань зовнішньої та безпекової політики Росії. До 2006 року обіймав посаду професора Московського державного інституту міжнародних відносин (МДІМО), до цього працював заступником директора з наукової роботи московського Центра політичних досліджень Росії (ПІР-центр). В період 2006-2009 рр. працював науковим співробітником Королівського інституту міжнародних відносин у Лондоні. В даний час він працює в університетах та дослідницьких центрах Італії та Чехії і є позаштатним співробітником російської служби «Радіо Свобода». Автор ряду книг, численних наукових статей, опублікованих в Росії, Україні, США та Європі.

Книга «Росія між фашизмом та розпадом» була видана Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння (Київ, Україна).