Заяви ЦДАКР

ЦДАКР: ТЕРАКТИ В БРЮССЕЛІ МАЮТЬ НАРЕШТІ РОЗБУДИТИ ЄВРОПУ

Теракти в Брюсселі 22 березня знову стали смертельним сюрпризом для бельгійських та європейських спецслужб. Знову страх, беззахисність і нерозуміння причин та наслідків.

Теракти в Брюсселі 22 березня знову стали смертельним сюрпризом для бельгійських та європейських спецслужб. Знову страх, беззахисність і нерозуміння причин та наслідків.

Якби там не було, хто б не стояв за вибухами в бельгійській столиці, європейці мають нарешті прокинутися. Мають зрозуміти, що не можна залишатися осторонь і думати, що терористи, агресори і тирани одного сонячного дня кудись зникнуть, і у всьому світі настане мир і спокій. Не настане. Радикальні ісламісти будуть вбивати в Парижі та Брюсселі. Росіяни будуть вбивати українців на Донбасі, будуть знущатися над кримськими татарами, будуть бомбити мирні сирійські міста. А коли захочуть, будуть вбивати і європейців. Не має різниці між терористами в Брюсселі і російськими терористами на Донбасі. Не можна з одними підписувати договори, а з іншими воювати. Бо природа радикального ісламу та «руського миру» однакова – ненависть до інших, вбивство людей заради своєї ідеології, зневага до європейських цінностей.

Європа дуже довго не може примусити себе об’єднатися. Безпекова та оборонна політика ЄС залишається розрізненою та неефективною. Ідеї про консолідацію оборонних та безпекових систем європейських країн тонуть у бюрократичних процедурах та історичних стереотипах.

Загальна чисельність збройних сил країн ЄС, без врахування правоохоронних органів та спецслужб, досягає 2 млн чоловік, на утримання яких щорічно витрачається близько 200 млрд євро. Між тим, ЄС нездатний створити навіть мінімальний боєздатний контингент для виконання бойової місії. Бо кожна з 27 країн Євросоюзу має 27 міністерств оборони, 27 генеральних штабів, 27 систем зв’язку, розвідки, підготовки особового складу, закупівлі озброєння. Така ж ситуація і зі спецслужбами.

До цього ще треба додати традиційне намагання Європи бути осторонь. Не брати на себе відповідальність. Спостерігати осторонь. Дуже швидко «втомлюватися». Чи від України, чи від потреби думати про безпеку. Ця європейська цнотливість завжди вела до великих трагедій. Як у 1938-му – із Гітлером, так і у 2014-му  – із Путіним. Так само й з терористами.

Панове, прокидайтеся! Якщо зараз Європа не зможе об’єднатися, взяти на себе відповідальність і очолити боротьбу з тероризмом, сучасна цивілізація опиниться перед величезною загрозою.

Висловлюємо свої найглибші співчуття народу Бельгії.