Заяви ЦДАКР

ЦДАКР ПРОВІВ ЕКСПЕРТНЕ ЗАСІДАННЯ З ПИТАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ТА РИЗИКІВ НАДАННЯ УСІМ ПІДПРИЄМСВАМ ОПК ПРАВА ЕКСПОРТУ ЗБРОЇ

В оборонно-промисловому середовищі, в експертних колах тривалий час дискутується тема надання повноважень оборонним підприємствам усіх форм власності щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) під наглядом держави, але без спеціальних експортерів - посередників.

В оборонно-промисловому середовищі, в експертних колах тривалий час дискутується тема надання повноважень оборонним підприємствам усіх форм власності щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) під наглядом держави, але без спеціальних експортерів – посередників.

Зокрема, такі намагання пов’язані із підтримкою національного виробника озброєнь і військової техніки (нинішні умови де-факто підтримують імпорт ОВТ) та створення належних умов для розширення присутності на українському ринку іноземних оборонних компаній (і відповідно, новітніх оборонних технологій). 

Переважна більшість учасників експертного засідання висловилася за надання таких прав (повноважень), безвідносно від того, чи вдасться підприємству реалізувати такі права. Також експерти та підприємці висловилися за надання державним замовникам (в Україні окрім Міноборони є ще 11 державних замовників ОВТ – ЦДАКР) права самостійної закупівлі продукції (прямого імпорту ОВТ, який нині здійснюється через ДК «Укрспецекспорт» та її дочірні підприємства  – ЦДАКР), безвідносно від того, чи вдасться підприємству реалізувати такі права. Представники державних установ висловили підприємцям та експертам свої застереження та визначили ризики таких рішень.

Враховуючи, що тема удосконалення оборонно-промислової політики України прямо впливає на темпи та якість переозброєння ЗСУ, ЦДАКР оголосив про наміри узагальнити висновки засідання Експертної Ради та ознайомити військово-політичне керівництво держави з аналізом ситуації.