Сектор безпеки України

ЦДАКР під час конференції у Брюсселі «Фашизм чи розпад: майбутні сценарії для Росії» закликав Кремль звільнити Романа СУЩЕНКА

У Брюсселі 02 листопада 2017 року відбулася презентація книги «Росія поміж фашизмом і розпадом», організована Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння.

Учасники якої висловилися на підтримку протиправно ув’язненого у Москві журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка.

А також закликали російський режим звільнити усіх українських заручників.

 «Ми хочемо висловити підтримку Роману Сущенку та вимагаємо від путінського режиму звільнити усіх ув’язнених у Росії українських громадян», – наголосив заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Михайло Самусь.

Він нагадав присутнім на заході європейським дипломатам, експертам, журналістам, представникам громадянського суспільства, що нині у Росії протиправно утримуються десятки і сотні українців. 

 

Читайте також: Справа Сущенка: стежте за руками Кремля

 

Як відомо, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву. Термін тримання Сущенка під вартою спливає 30 листопада, він вже більше року незаконно перебуває під арештом.

 

Відео-трансляцію конференції у повному обсязі можна проглянути за посиланням:

http://cacds.org.ua/ru/safe/video/1228