Заяви ЦДАКР

ЦДАКР: НЕ МОЖНА ВОЮВАТИ І ОДНОЧАСНО ВЕСТИ БІЗНЕС З АГРЕСОРОМ

Окупація Криму та Донбасу Росією засвідчила, що Кремль для досягнення власних інтересів використовує не лише політичні, економічні, військові, гуманітарні, а й фінансові інструменти тиску, де ключову роль відіграють банки.

Сьогодні п’ять «дочок» російських банків («ВТБ БАНК» (Банк ВТБ, Росія); «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк (Промінвестбанк)» (Державна корпорація «Банк розвитку та зовнішньоекономічної діяльності (Внєшекономбанк, Росія); «Сбєрбанк Росії» (Сбербанк России); «АЛЬФА-БАНК» (Альфа банк, Росія); «БМ БАНК» (Акціонерний комерційний банк «Банк Москви»), де частка російського капіталу перевищує 90 %, займають, за приблизними експертними оцінками, від 15 до 20% відсотків у банківській системі України. За останній рік ця частка суттєво зросла. Більше того, відбувається витіснення російським капіталом європейських банків з теренів України. Найсвіжіший приклад – це продаж групою «Юнікредіт» Укрсоцбанку російській Альфа-Груп. Йде повзуча експансія, інтервенція Росією українського фінансового та економічного простору. Тільки з початку нового року ці банки скупили на міжбанку більше 100 млн. доларів. Знову ж таки, ці структури протягом року отримували рефінансування з НБУ. Тобто вони почуваються, як риба у воді і, як мінімум, отримують повне сприяння у своїй роботі. В результаті такої фінансової політики НБУ прості українці компенсують ворогові – РФ, втрати від знецінення рубля.

Більше того, коли інші українські і європейські банки у зв’язку із знеціненням національної валюти намагаються піти назустріч українським позичальникам, реструктуризуючи, і частково змінюючи умови кредитування – банки з російським капіталом, зокрема “ВіЕс Банк”, який здійснює свою діяльність у Львові, займає надзвичайно жорстку позицію.

Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння підтримує ініціативу Львівської міської організації Народного Руху України, яка вимагає здійснити заходи із стимулювання виводу грошей українців з російських банківських установ до державних банків України, і пропонує долучитися до неї громадськість.

Не можна воювати і одночасно вести бізнес з агресором.