Заяви ЦДАКР

ПРИЧИНИ ЗАГОСТРЕННЯ ПІД АВДІЇВКОЮ

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь пояснив, чому відбулося загострення під Авдіївкою. "За оцінкою нашого центру, є два виміри цієї ситуації: є тактичний, власне, на полі бою, і є більш стратегічний, на світовому рівні", – сказав він.

В ефірі “5 каналу” в програмі “Інформаційний день” заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь пояснив, чому відбулося загострення під Авдіївкою. “За оцінкою нашого центру, є два виміри цієї ситуації: є тактичний, власне, на полі бою, який складається, і є більш стратегічний, я би сказав геополітичний на світовому рівні”, – сказав він.

Зі слів експерта, внаслідок успішних дій ЗСУ у “сірій зоні” російські військові почали втрачати можливість вільно рухатись і потрапили у складну тактичну обстановку.

Самусь зазначив: “Якщо казати про тактичний рівень, то є в принципі узгоджена оцінка, що внаслідок успішних дій Збройних сил України, які протягом певного періоду займали вигідні позиції в так званій “сірій зоні”, які за Мінськими домовленостями є територією, яку повинні контролювати ЗСУ, призвело до того, що Збройні сили Російської Федерації почали втрачати можливість вільно рухатись, вільно виконувати свої завдання і взагалі потрапили в складну тактичну обстановку. В результаті цього відбулося загострення, внаслідок якого російські війська понесли втрати і після цього очевидно отримали дозвіл або наказ … на застосування всіх видів артилерії”. 

Детальніше дивіться у відео.

http://www.5.ua/suspilstvo/viiskovyi-ekspert-chomu-vidbulosia-zahostrennia-pid-avdiivkoiu-137922.html