Поки що ідея введення озброєної миротворчої місії ОБСЄ на Донбасі – як на лінії розмежування, так і на українсько-російському кордоні у зоні конфлікту, – виглядає безперспективною. Таку думку висловив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак. За його словами, нині цілком очевидно, що стратегія Кремля спрямована на ескалацію конфлікту та збільшення тиску на Київ із застосуванням воєнного важеля.
Бадрак переконаний, що призвести до озброєної миротворчої місії ОБСЄ на Донбасі може лише створення антипутінскої коаліції та реалізація більш жорсткої політики з боку західного світу по відношенню до Росії. Він роз’яснив, що має на увазі реальну політичну ізоляцію Путіна та його оточення, посилення економічних та технологічних санкцій щодо Росії, а також збільшення військової допомоги Україні з урахуванням започаткування реального військово-технічного співробітництва та передачі критичних технологій Україні для створення нових спільних виробництв озброєні і військової техніки на її території. На думку експерта, лише консолідовані зусилля багатьох країн здатні призвести до відмови Путіна йти шляхом руйнування України та припинити вогневі атаки на сході держави.
Бадрак впевнений, що очікувати припинення вогню російською стороною не варто – усі нинішні дії Кремля свідчать про підготовку до нового етапу поступового, покрокового наступу на Україну, що виглядає тестуванням Заходу, та особливо США. «Без припинення вогню з боку російського угруповання на Донбасі питання не може бути розв’язане, отже, воно залежить виключно від рішення Путіна», – наголосив фахівець. З іншого боку, Захід досі виглядає в очах очільника Росії слабким та безпорадним.
Директор аналітичного центру також додав, що вбачає більш реалістичним введення на Донбас миротворців ООН, а не ОБСЄ. «На жаль ми всі були свідками низки випадків, коли позиція ОБСЄ була щонайменше неконструктивною», – зазначив він.