Коментарі експертів

Михайло САМУСЬ: У «ДРУЗІВ ПУТІНА» ЗДАЮТЬ НЕРВИ або ПРО «ШЛЯХЕТНІСТЬ» ОТОЧЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ЗЕМАНА

Серед так званих «друзів Путіна» президент Чехії Мілош Земан завжди знаходився на почесному місці. Він завжди міг проявити себе на полі підтримки «Великої Росії» і знущання над Україною. На Майдані, на думку Земана, було «лігво бандерівців», на Донбасі йде «громадянська війна», а Крим завжди був російським. І про Бандеру пан чеський президент наговорив всякої, м‘яко кажучи, ненаукової всячини. Загалом, перераховувати всі «перли» пана Земана про Україну не має сенсу. Головне, що він є «другом Путіна», що й пояснює його регулярне «кохання» до України.

Правда сказати, і речник пана президента, Їржі Овчачек, не відстає від шефа. Він, звісно, не такий стратег. На Майдан чи Бандеру речник Овчачек вирішив не замахуватися, а кинув свій погляд далеко нижче – на українських журналістів та експертів.

На сторінках чеського медіа www.parlamentnilisty.cz 16 листопада було опубліковано статтю під назвою «Надзвичане г*вно! Овчачек вилаявся на нетрадиційний коментар стосовно терактів у Парижі, написаний українцем». У статті розповідалося, що ЦДАКР опублікував заяву стосовно терактів в Парижі, в якій закликав Захід припинити загравати з проросійськими террористами і стати одним фронтом з Україною у боротьбі з міжнародним тероризмом. Цей досить логічний заклик до європейських країн (який був опублікований чеською мовою на сторінках «Лідових новин») породив, за оцінками незалежних експертів, неадекватну реакцію Овчачека. На заяву ЦДАКР речник президента Земана відповів так: «Цей коментар є лише надзвичайним г*вном, написаним екстремістом».

Писати відповідь на ці шляхетні слова, безумовно, яскравого представника чеського президента, не має ні снаги, ні бажання. Бо треба буде підніматися на рівень отої самої еліти і виражатися так само коротко і шляхетно.

Єдине, що хочеться сказати: «Пане Овчачеку! Хоча Ви й молодець і зробили Вашому російському пану приємно, але для українців Ваші заяви по цимбалах. Або як би так сказати по-елітному, по-французьки… до лампочки». Бо поки російські терористи вбивають і катують українців на Донбасі, а в російських в‘язницях сидять українські військові, інтелектуали та митці, екстремістом є саме той, хто підтримує агресивну і антигуманну політику Кремля. Чи може Ви спробуєте довести зворотнє?

Для повноти картини публікуємо повний текст статті про шляхтича Овчачека у перекладі українською мовою:

Надзвичане г*вно! Овчачек вилаявся на нетрадиційний коментар стосовно терактів у Парижі, написаний українцем

«Після терактів у Парижі, Захід повинен припинити фліртувати з проросійськими терористами», закликає у своєму коментарі для Lidovky.cz український воєнний аналітик та журналіст Михайло Самусь. На його думку, «проросійські православні терористи з Донецької та Луганської народних республік» представляють для Заходу однакову загрозу, як і ісламістські радикали.

«Надзвичайне г*вно», – засудив цей коментар речник президента Земана Їржі Овчачек.

Український журналіст вказує на те, що французька трагедія ідеально вкаладється у стратегію Москви дестабілізувати ситуацію в ЄС. «Максимальна дестабілізація ситуації в ЄС, яка буде все більше роз‘їдати європейську та євроатлантичну солідарність, та роздмухування конфліктів на Близькому Сході та в інших регіонах світу – це є те, що потрібно Кремлю», – говорить він.

Самусь далі стверджує, що терирористичні атаки в Парижі, яким не змогли завадити спецслужби, чітко показали, що подібні ситуції можуть статися в будь-якій країні. При цьому, ми не повинні забувати, що таку ж саму небезпеку для Заходу, окрім ісламістських радикалістів, становлять і «проросійські православні терористи з Донецької та Луганської народних республік».

«Як перші так і другі нероздумуючи вбивають тисячи миролюбивих європейців на  основі своїх ідеологічних постулатів. І перші, і другі кидають виклик цивилізованому світу, зневажаючи європейські цінності. І перші, і другі вважають європейців збоченцями», попереджає український журналіст для того, щоб Захід перестав «фліртувати» з проросійськими «терористами», намагаючись «заморозити» загрозу з боку Росії.

Коментар українського журналіста не оминув уваги речника Граду Їржі Овчачека, який його рішуче засудив. «Цей коментар є лише надзвичайним г*вном, написаним екстремістом», – констатував речник президента Земана.

 

У матеріалі використано карикатуру Kyiv Post Сartoon