Сектор безпеки України

М.Самусь: «Закон про нацбезпеку – це, перш за все, правила гри»

Заступник директора з міжнародних питань Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вважає цей законопроект є рамковим, тобто таким, що встановлює правила гри в секторі безпеки України.

Про це Михайло Самусь повідомив у прямому ефірі 24 Каналу.

Він дуже позитивно оцінює ту зміну, що оборонно-промисловий комплекс є тепер частиною сектору безпеки. Адже до цього в Україні були лише окремі оборонні комплекси, які діяли під чиїмось керівництвом або ж були приватними. Також не було органу виконавчої влади, який би займався чіткою реалізацією державних програм в рамках оснащення Збройних сил.

І цьому законі чітко написано, що буде створено такий орган виконавчої влади, а також комітет з питань розвідки або комітет з питань спеціальних служб. Діяльність органів і спецслужб буде скоординованою і цивілізованою,
– повідомив Михайло Самусь.

Самусь запевняє, що якщо ми хочемо вступити в НАТО чи ЄС, то для сектора оборони це означає, що ми будемо розвиватися по стандартах, форматах і підходах демократичного контролю цих організацій.

В законі формат НАТО вказується для того, щоб розуміти, в якому напрямку рухатиметься оборонний сектор України, – зазначив Самусь.

Нагадаємо, що у четвер, 5 квітня, у Верховній раді ухвалили закон про нацбезпеку. Цей законопроект підтверджує стандарти НАТО в українській армії та має започаткувати реформу самої Служби безпеки.

Повна версія сюжету за посиланням:

https://24tv.ua/zakon_pro_natsbezpeku__tse_persh_za_vse_pravila_gri__samus_n948702