Коментарі експертів

Комментарий В.Бадрака Радио “Свобода” относительно перспектив украинской армии

Комментарий В.Бадрака Радио “Свобода” относительно перспектив украинской армии

Автор: Мария Щур

Источник: Радио “Свобода” (украинская редакция)

Полная версия материала:

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24930152.html

Коментуючи дані про Росію та Україну, керівник київського Центру армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак звернув увагу на те, що російська армія – це армія держави, яка має амбіції світового рівня.
Росія включилася у глобальну гонку озброєнь
Валентин Бадрак

«Росія включилася у глобальну гонку озброєнь. У найближчі 3–5 років Росія намагатиметься переозброїтися на системи п’ятого покоління», – зауважує експерт.

Україна у вразливому становищі – експерт

Щодо України, чию армію в звіті названо такою, що може здійснити лише «обмежену територіальну оборону» через хронічний брак фінансування, то Валентин Бадрак вважає, що після відмови від планів вступу до НАТО українське керівництво виявилося розгубленими щодо подальшої армійської реформи. Адже нейтральний статус вимагає збільшення, а не зменшення фінансування.
За економічними показниками Україна не спроможна побудувати потужну армію
Валентин Бадрак

«Практично всередині армії ніхто серйозно не розглядає можливість підтримки такого позаблокового статусу, який сьогодні існує, тому що цей статус є вразливим для України. Тому що за економічними показниками Україна не спроможна побудувати потужну армію, а виходить так, що вона перебуває у буферній зоні між двома великими силами: між військами країн НАТО і російськими військами, які динамічно зростають в плані оснащення новими озброєннями», – пояснює український експерт.

Нині, згідно зі словами звіту, українська армія втрачає боєздатність у зв’язку зі старінням обладнання. А військовий експерт у Києві Валентин Бадрак додає, що навряд чи ситуація може змінитися протягом наступних кількох років.
Вакуум переозброєння робить українську армію армією країни-аутсайдера в регіоні
Валентин Бадрак

«Я особисто передбачаю вакуум переозброєння протягом наступних 5–7 років, тому що програми, які були оголошені, лише почали реалізовуватися. А нові зразки озброєння зможуть почати надходити на озброєння у війська через 3–5–7 років. Цей вакуум фактично робить українську армію армією країни-аутсайдера в регіоні», – з жалем констатує український експерт.