Заяви ЦДАКР

Експертна рада у галузі національної безпеки закликає негайно створити Ставку ВГК

Ставка Верховного Головнокомандуючого потрібна для оперативної реалізації контрстратегії, випереджувальної за змістом, гнучкою за формами та способами дій, в тому числі прихованих

 

Щойно створена з неурядових аналітичних організацій та окремих експертів Експертна рада у галузі національної безпеки (далі – Експертна рада) закликає військово-політичне керівництво (ВПР) України негайно створити Ставку Верховного Головнокомандуючого (ВГК) з метою організації ефективної протидії агресії РФ на Сході України. Експерти переконані у необхідності невідкладних додаткових заходів і активізації в реалізації конкретних кроків.

Ставка Верховного Головнокомандуючого, наголошують представники Експертної ради, потрібна для оперативної реалізації контрстратегії, випереджувальної за змістом, гнучкою за формами та способами дій, в тому числі прихованих.

Ставка Верховного Головнокомандування, зазначає група аналітиків, є вкрай необхідним органом цілодобового (24 години на добу, 7 днів на тиждень) управління в умовах ситуації, яка склалася в Україні.

Один з розробників ініціативи експертів, адмірал Ігор Кабаненко (перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ у 2012 – 2013 рр.) поінформував, що Генеральним штабом ЗСУ ще в минулому році було розроблено та направлено до Ради національної безпеки і оборони України проект Указу Президента України «Положення про Ставку Верховного Головнокомандування». На думку військового фахівця, законодавчі підстави для формування цього найважливішого органу в Україні створені вже давно, зокрема, позначені в Законах України «Про оборону України» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Експертна рада у галузі національної безпеки наголошує: в умовах оголошення часткової мобілізації є усі законодавчі підстави для формування цього органа, і це доцільно зробити якомога швидше. «Без чіткої координації та взаємодії неможливий успіх в будь-якій війні – прихованій або відкритій», – заявляють неурядові фахівці у галузі національної безпеки.

 

Під заявою Експертної ради у галузі національної безпеки підписалися:

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (директор Бадрак В.В.)

Інформаційно-консалтингова компанія Defense Express (директор Згурець С.Г.)

А також експерти, члени Експертної ради:

Бондарчук Сергій Васильович, генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» (2005-2010 рр.), член  Експертної Ради ЦДАКР

Кабаненко Ігор Васильович, (перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ у 2012 – 2013 рр.)

Паливода Костянтин Віталійович, голова правління банку «Аркада», учасник Гарвардської програми у галузі безпеки України

Щербак Юрій Миколайович (письменник та громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України в США (1994 – 1998 рр.), міністр охорони навколишнього середовища (1991 – 1992)

Маломуж Микола Григорович, голова Служби зовнішньої розвідки України (2005 – 2010 рр.)