Директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, який на II Українському форумі з питань оборони і безпеки 27 квітня 2017 р. представляв також і Лігу оборонних підприємств України у якості виконавчого директора, зазначив, що «лібералізація ринку озброєнь в Україні є життєвою потребою гарантування безпеки та оборони України, реалізація чого може допомогти забезпечити Збройні сили та інших військових формувань держави сучасними озброєнням та військовою технікою на 50%. Решту 50% можна забезпечити лише за рахунок військово-технічного співробітництва із західними країнами». На думку Валентина Бадрака, треба творити історію успіху щодо розвитку ВТС з країнами ЄС та НАТО і оснащення за рахунок цього ЗСУ та ІВФ передовими високотехнологічними зразками ОВТ іноземного виробництва.
Виступаючи в рамках форуму, Бадрак наголосив, що на сьогодні за три роки війни немає жодного реалізованого проекту в галузі ВТС в інтересах української армії. «Лібералізація особливо стосується питань військово-технічного співробітництва. Однак навіть якщо б державне оборонне замовлення було в 10 разів більше, то ми б все одно не могли розраховувати на те, що потреби армії будуть забезпечені більш ніж на 50%. Для отримання всіх 100% на повну повинне працювати військово-технічне співробітництво як єдиний спосіб отримання іноземних інвестицій і технологій. Саме ВТС могло б зрушити ситуацію і почати системний процес переозброєння української армії», – вважає Валентин Бадрак.
Також експерт наголосив на тому, що Україні треба творити історії успіху у сфері розвитку ВТС з країнами ЄС та НАТО та оснащення за рахунок цього власних збройних сил передовими високотехнологічними зразками ОВТ іноземного виробництва. При цьому він додав, що Україна має довести, що вона готова до ВТС з іноземними державами.
Бадрак на прикладі реалізації Україною завдання забезпечення ЗСУ засобами УКХ зв’язку позначив, що Київ ризикує репутацією надійного партнера в сфері ВТС, демонструючи непослідовність в домовленостях з Парижем і Анкарою. Зокрема, відзначивши значимість ВТС як виключного інструменту в переозброєнні ЗСУ, експерт висловив стурбованість у зв’язку з переглядом українською стороною прийнятого в 2015 році на найвищому політичному рівні рішення про організацію технологічної та промислової кооперації з виробництва в Україні засобів тактичної зв’язку в рамках ВТС з французькою Thales. Припустивши, що перегляд міг бути зроблений “під тиском” третьої сторони, він зазначив: французька сторона вже скасувала заплановане на квітень проведення засідання двосторонньої комісії з ВТС. «Далі, – зазначив керівник ЦДАКР, – українська сторона вивчила усі пропозиції та обрала партнера для отримання технологій і створення в країни виробництва засобів зв’язку – турецьку компанію Aselsan, – однак знову демонструє “спроби” переглянути домовленості». Фахівець додав, щодо хоча це відбувається «не без тиску іноземної держави», військово-політичне керівництво України «має зберегти обличчя та імідж держави, а армію належно переозброїти».