Сектор безпеки України

ДИРЕКТОР ЦДАКР: НЕ МОЖНА НАДАТИ ПУТІНУ МОЖЛИВІСТЬ ВИКОРИСТАТИ ЗВІЛЬНЕННЯ НАДІЇ САВЧЕНКО ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ТИСКУ НА РОСІЮ

Експерт закликає до активного наступу на Путіна та російську верхівку.

Експерт закликає до активного наступу на Путіна та російську верхівку.

Російський президент Володимир Путін здійснює активні кроки щодо використання звільнення Надії Савченко для зменшення тиску на Росію, що є неприпустимо та вкрай небезпечно для майбутнього України. У цьому переконаний директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак. Висловлюючи свою думку 26 травня, він підкреслив, що Путін та теперішня російська верхівка розв’язали війну проти Україні та мають нести особисту відповідальність за загибель та катування  тисяч українців, а також за захоплення території суверенної держави. Експерт додав, що логічним продовженням протистояння Росії з демократичним світом має стати не замирення, а міжнародний суд над Путіним та його найближчим оточенням.

Бадрак звернув увагу на те, що особисто Путін нині здійснює інформаційні операції, що свідчить про дійсно скрутне становище Кремля. А саме, – пояснив експерт, – йдеться про особисто підписану Путіним статтю для грецької газети «Катімеріні» перед поїздкою до Греції, в якій він «нагадав» Афінам про ключову роль РФ у незалежності Греції. Керівник неурядового центру впевнений, що маніпуляції Кремля щодо розхитування позиції Греції спрямовані на розкол НАТО та ЄС, а основною метою на цьому етапі є повне замирення на тлі неофіційного визнання країнами Заходу приналежності до РФ захопленого Криму. «Світ підходить до точки біфуркації, як це було в 2008 році, – каже Бадрак, – тоді Путін так само особисто чинив інформаційно-психологічний тиск, зокрема, під час виступу на саміті у Бухаресті, а Захід відмовився від України». Нині цивілізований світ має розглядати звільнення Путіним українки Надії Савченко як штучно нав’язаний прецедент із захопленням, судилищам та звільненням полонянки, вважає Бадрак, додавши, що цей епізод є частиною злочину самого Путіна та його поплічників. Експерт наполягає, що сьогодні, коли з’явилися чіткі ознаки ослаблення кремлівської верхівки та особисто Путіна, неприпустимо рухатися за пропонованим ним сценарієм та дозволити у ХХІ столітті повернутися у середньовіччя із завоюванням територій.   

Водночас керівник ЦДАКР висловив занепокоєння занадто м’якою та обережною позицією Франції, негативно оцінивши вислів президента Француа Оланда про начебто, «суттєвий крок» Росії у виконанні Мінських угод.