Сектор безпеки України

Директор ЦДАКР: «КРЕМЛІВСЬКА ІДЕЯ ЗАМИРЕННЯ НА УМОВАХ МОСКВИ МОЖЕ СТАТИ НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНОЮ СУЧАСНОЮ ОПЕРАЦІЄЮ ПРОТИ УКРАЇНИ»

В найближчі роки Росія активно нарощуватиме наявні спроможності для ведення підривної інформаційної війни проти України, а також розвиватиме нові канали і способи впливу як на Україну, так і на інші держави, визначені Кремлем зоною російських інтересів.

В найближчі роки Росія активно нарощуватиме наявні спроможності для ведення підривної інформаційної війни проти України, а також розвиватиме нові канали і способи впливу як на Україну, так і на інші держави, визначені Кремлем зоною російських інтересів.

Таку думку висловив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак. За його словами, що для України сьогодні найбільш небезпечною сучасною операцією може стати кремлівська ідея замирення на умовах Москви. Аргументуючи свою думку, експерт наголосив, що Росія прагне за рахунок просування цієї ідеї створити потужний форпост на сході України для старту реваншизму та зміни курсу розвитку держави. 

Бадрак переконаний, що у даний час Росія має не тільки власні відпрацьовані схеми і матриці проведення акцій інформаційно-психологічного впливу на різні аудиторії, а й активно залучає до них власні закордонні агентурні мережі, авторитетних агентів впливу та навіть відомих політиків. Керівник ЦДАКР при цьому зазначив, що інформаційний вимір війни Росії проти України став не менш небезпечним і не менш руйнівним, ніж безпосередньо військові атаки на сході країни. «Кремль, як і раніше, має на меті знищення України як незалежної самостійної держави, але змінив стратегію, в якій інформаційні впливи домінуватимуть», – сказав фахівець аналітичного центру.

Бадрак виділив найбільш поширені інформаційно-психологічні операції сусідньої держави:

1. Інформаційно-психологічні провокації і дезінформація Росії за участю недержавних структур або ЗМІ.

2. Інформаційно-психологічні операції, що проводяться науковими, дослідними або академічними структурами Росії.

3. Інформаційно-психологічні операції, що проводяться офіційними структурами, в тому числі, першими особами Росії.

4. Інформаційно-психологічні операції, що проводяться слідом за спеціальними заходами, провокаціями за участю силових (армійських) структур Росії.

5. Інформаційно-психологічні операції і провокації, що проводяться із залученням спеціально підготовлених груп населення.

6. Інформаційно-психологічні операції, що проводяться політиками або громадськими діячами іноземних держав ( «лідерами думок» для конкретних фокус-груп).

7. Інформаційно-психологічні операції, що проводяться на рівні міжнародних організацій і міжнародних конференцій.

8. Інформаційно-психологічні операції з використанням специфічних комунікаційних каналів – книг, фільмів, спеціально побудованих телепередач, використання монументів і вигідних образів минулого.

9. Інформаційно-психологічні операції, засновані на створенні і просування рейтингів.

10. Масштабні комплексні інформаційно-психологічні операції, що проводяться штучно створеними «лідерами думок».

Бадрак також наголосив, що для забезпечення інформаційної безпеки України слід зосередитися на більш активному залученні недержавного сектора, забезпечити максимально широкий діалог України з Західним світом на рівні «держава-суспільство» і «суспільство-суспільство». Більш активно Україна може і повинна використовувати потенціал міжнародних організацій, міжнародних конференцій і суспільно-політичних рухів, включаючи залучення наукових структур, молодіжних та спортивних рухів. Питання міжнародного іміджу України після відкритої агресії Росії набувають багато більшої гостроти, ніж це прийнято думати зараз.

Керівник ЦДАКР додав, що необхідні обмеження дій противника жорстким  контррозвідувальним режимом, а доцільним є створення «чорних списків» і поширення баз даних противників Української держави – конкретних людей, які встали на шлях руйнування незалежної України.