Сектор безпеки України

Директор ЦДАКР: ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ПЕРЕВАГ В ІНФОВІЙНІ З РФ ПОТРІБНІ МАКСИМАЛЬНЕ ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО СЕКТОРУ ТА ПОГЛИБЛЕНИЙ ДІАЛОГ ІЗ ЗАХОДОМ НА РІВНІ СУСПІЛЬСТВА

В даний час антиукраїнська інформаційна політика Росії несе в собі критичні загрози для розвитку України як незалежної держави, а інформаційний вимір війни Росії проти України є не менш руйнівним, ніж військовий. Таку думку висловив 8 вересня директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак, додавши, що Кремль і у подальшому дотримуватиметься курсу на знищення України як незалежної самостійної держави.

В даний час антиукраїнська інформаційна політика Росії несе в собі критичні загрози для розвитку України як незалежної держави, а інформаційний вимір війни Росії проти України є не менш руйнівним, ніж військовий. Таку думку висловив 8 вересня директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак, додавши, що Кремль і у подальшому дотримуватиметься курсу на знищення України як незалежної самостійної держави.

Бадрак поінформував, що фахівці ЦДАКР щойно завершили дослідження «Інформаційний фронт Кремля», де дійшли висновку: для досягнення переваг в інформаційній війні з Росією потрібні максимальне залучення громадського сектору та поглиблений діалог із Заходом на рівні суспільства.

Експерт висловив переконання, що війна РФ проти України 2014-2016 років продемонструвала, що інформаційна агресія Росії перетворилася на проблему не лише України, а й усього світу. Він наголосив, що Захід при формуванні нової структури міжнародної безпеки повинен активніше включатися в інформаційну протидію Росії з метою мінімізації спотворення реальних подій, нав’язування Кремлем тотальної брехні через міжнародні трибуни, ЗМІ, соціальні мережі, і саме Україна тут має безпрецедентний досвід. Але, каже Бадрак, – нині катастрофічно не вистачає співпраці із західними громадськими недержавними організаціями на рівні «суспільство – суспільство», то ж українська влада мала б попіклуватися саме максимальне включення громадянського суспільства у сферу інформаційної протидії.

Аргументуючи свою думку, керівник ЦДАКР наголосив, що Росія протягом двох років війни проти України не тільки не зменшила потік цілеспрямованих інформаційних операцій, спрямованих на руйнування Української державності, але й суттєво розширила діапазон інформаційних впливів. Він додав, що керованому президентом Путіним Кремлю, передусім унаслідок слабкої західної політики та слабкості західних політичних лідерів, досить часто вдається залучати для проведення інформаційних впливів і операцій в інформаційній сфері відомих політиків, громадських діячів та профільних експертів.

Експерт вважає, що найактивніше Україна може і має використовувати потенціал міжнародних організацій, міжнародних конференцій і суспільно-політичних рухів, включаючи залучення наукових структур, молодіжних, суспільно-культурних та навіть спортивних рухів. Питання міжнародного іміджу України після відкритої агресії Росії набувають багато більшої гостроти, ніж про це прийнято думати зараз, –  переконаний фахівець у галузі безпеки.

Бадрак також висловився за посилення контр розвідувального режиму, оскільки у самій Україні і в ряді держав пострадянського світу Росії нерідко вдається мотивувати групи людей для демонстрації радикальних протестів і фізичної протидії влади. Він підкреслив, що не можна ігнорувати того факту, що російські спецслужби керують або мають практично помітний вплив в таких соціально значущих сегментах буття пострадянського світу як засоби масової інформації, наукові та академічні установи, соціальні служби, шоу-бізнес, церква і релігійні організації, молодіжні та патріотичні рухи. Експерт додав, що дослідження ЦДАКР довело: сама російська система з початку 2000-х років все більше нагадує радянську, діючу в умовах тотального контролю спецслужб, тому може вважатися надзвичайно небезпечною для всього сучасного світу.

Бадрак, говорячи про механізми протидії російським впливам, зазначив про можливість використання різних форм і методів, включно публічні вуличні акції представників діаспори за кордоном, створення спеціальної продукції – фільмів, серіалів, кліпів і т.д. А в середині України, як вважає директор ЦИДКР, доцільно створення «чорних списків» і поширення у світі відповідних баз даних всіх персон, які встали на шлях руйнування України Української держави, а також фіксація і роз’яснення на громадському рівні діяльності. Крім того, переконаний експерт, вкрай важливе відпрацювання механізмів протидії засобам масової інформації, які професійно інтегрують в інформаційний простір проросійський контент.