Кібербезпека Події

ЦДАКР взяв участь в «14-й щорічній конференції з інформаційної та кібербезпеки UISGCON14»

Керівник секції інформаційної та кібербезпеки ЦДАКР Павло Кривенко взяв участь в «14-й щорічній конференції з інформаційної та кібербезпеки UISGCON14».

Захід відбувся 26 жовтня 2018 року в Українському домі – конгрес-центрі Києва (вул. Хрещатик, 2).

UISGCON є найвідомішою та найстаршою в Україні конференцією спільноти інформаційної безпеки, яка проводиться під егідою Громадської організації «Українська група інформаційної безпеки» (NGO UISG).

Це місце, де зустрічаються постачальники послуг з кібербезпеки та ті, хто зацікавлений у таких послугах; ті, хто мають питання і ті, хто здатен на них відповісти; ті, хто шукають досвіду і ті, хто прагнуть ним поділитись.

Серед відвідувачів було багато і тих, хто вважає цю тему важливою та цікавою. Тут стало можливим обговорити з фахівцями поточні тренди індустрії інформаційної безпеки та підготуватися до нових викликів.

У цьому році до конференції UISGCON також виявили інтерес CEO, CSO, CISO, CFO виробничих компаній, представники кредитно-банківської системи, транспортної галузі, енергетики, машинобудування, зв’язку, розробники програмного забезпечення, консалтінгові компанії, інтегратори, представники державних регуляторів, фрілансери, студенти та викладачі профільних вишів та факультетів, блогери, ІБ-журналісти, а також інші прихильники та адепти безпечного віртуального простору.

За оцінками організаторів, захід відвідали близько 400 осіб. Доповідачі з України та світу виступили як у звичному форматі, так і в форматі лайт-доповідей по 15-20 хвилин. Для охочих отримати практичні навички проводились CTF та workshop-и.

Як зазначив організатор заходу, Голова Програмного комітету UISGCON14 Костянтин Корсун, з кожним роком відмічається все більше зростання зацікавленості бізнесу до проблем кібербезпеки, а ось з боку держави рух в сторону інформаційної безпеки є малопомітним. Єдині, хто, в силу виконуваних функцій, намагається йти на контакт зі спільнотою – це представники Служби безпеки України.

Всі ми знаємо, що кількість кіберінцидентів постійно збільшується, а їх наслідки носять деструктивний характер, і хоч державне та ринкове регулювання цієї галузі підсилюється – традиційні рішення з ІТ-безпеки не здатні протистояти загрозі хакерських атак з боку держави-агресора.

Беручи до уваги несприятливі умови у сфері кібербезпеки, які не демонструють тенденції до покращення в найближчому майбутньому, а також зважаючи на неминучий період загострення геополітичного протистояння напередодні майбутніх президентських та парламентських виборів, ми не повинні втрачати нагоду якнайшвидше забезпечити належне фінансування та впровадження адекватних засобів кіберзахисту.

Павло Кривенко

Павло Кривенко

Керівник секції інформаційної та кібербезпеки ЦДАКР, координатор Платформи «Штучний інтелект»

Працював експертом інформаційної та кібербезпеки ЦДАКР. Працював в юридичній компанії «Дефендо». Працював у складі делегації Адміністрації зв’язку України на Всесвітній конференції радіозв’язку (Швейцарія). Співпрацював з Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, з Українським державним центром радіочастот з питань міжнародної координації частот. Навчався в Інституті міжнародних відносин Київського міжнародного університету, Об’єднаному центрі управління частотним діапазоном Європейського командування США, Центрі тренування та підвищення кваліфікації LS telcom AG (ФРН), Навчально-науковому центрі міжнародної миротворчої діяльності Місії ООН, Полтавському військовому інституті зв’язку. Володіє українською, російською, англійською та китайською мовами.