Заяви ЦДАКР

ЦДАКР: ВИСИЛКА РОСІЙСЬКИХ ДИПЛОМАТІВ З УКРАЇНИ Є ДЕМОНСТРАЦІЄЮ СОЛІДАРНОСТІ НАШОЇ ДЕРЖАВИ З УСІМ ЦИВІЛІЗОВАНИМ СВІТОМ

Замах на вбивство колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки в серці Західного світу, продемонстрував, що російська агресія насправді не є для нього чимось далеким – тим що обмежується лише Україною чи Сирією. Він вкотре показав, що агресія країни, яка страждає імперським синдромом, ведеться проти всього цивілізованого світу, тільки іншими, «гібридними» методами: економічним шантажем, пропагандою, втручанням у процеси формування органів влади, фізичним знищенням тих, хто заважає крокуванню по світу «руского міра»…

Останнє є свідченням того, що Росія для досягнення своїх цілей у ХХІ ст. не гребує використанням старих НКВСних методів: ліквідації тих, хто перейшов дорогу Кремлю, або просто забагато знає. Тим самим вона показує, що нічим не відрізняється від того, що свого часу отримало назву «імперія зла». 

Екс-полковник ГРУ Скрипаль не є першою жертвою такої політики Кремля на території Великобританії. Загадкові смерті колишніх російських громадян тягнуться ще з початку 2000-х рр. Відсутність політичної волі одного з лідерів західного світу дати Кремлю відповідь на його зухвалі дії спонукала його до ще більш агресивної поведінки. При чому не тільки по відношенню до Сполученого королівства.  

Однак, нещодавні різкі заяви Лондона в бік Москви та виселення російських дипломатів стали свідченням того, що Британія не буде більше терпіти зухвалість Кремля по відношенню до себе і що вона настроєна досить рішуче. В свою чергу, приєднання до британської ініціативи понад 20 країн світу, які вже виселили більше 130 російських дипломатів, а також чергове закриття в США російського консульства є демонстрацією того, що цивілізований світ не буде спокійно спостерігати за спробами Кремля створити на політичній карті світу «СРСР 2.0». Відповідь Заходу вкотре вказала Росії на її місце в сучасному світі і серйозно вдарила по її імперських амбіціях. Замість повернення статусу важливого міжнародного гравця, про що так мріють в Кремлі, Росія продовжує поступово і впевнено перетворюватись на міжнародного ізгоя. 

З іншого боку, Захід показав таку бракуючу на сьогодні єдність і солідарність в протистоянні з агресором. Це дуже важливий момент, адже саме єдність Заходу є тою перешкодою, яка досі не дає Кремлю реалізувати в Європі і світі свої імперські амбіції.

В свою чергу, приєднання України до заклику прем’єр-міністра Великобританії є правильним і цілком логічним рішенням. Сьогодні Україна не тільки зробила те, що повинна була зробити вже давно, але й показала свою солідарність зі всім цивілізованим світом. Більш того, кількість висланих Україною російських дипломатів, яка є третьою після США та Великобританії, свідчить про те, наскільки серйозно в Україні підійшли до даного питання. Особливо зважаючи на те, що такі дії української сторони матимуть негативні наслідки для процесу повернення з російського полону українських громадян. Адже виселення російських дипломатів з України безсумнівно матиме реакцією відповідні дії з боку Росії. Це суттєво ускладнить роботу тих, хто залишиться і ускладнить їх доступ до українських політв’язнів в Росії.

З огляду на це, для того, щоб кількість цих політв’язнів не збільшувалась, ЦДАКР вкотре наголошує на тому, що українським громадянам слід утриматись від поїздок в Росію, де кожен з них може стати заручником режиму та черговим інструментом його тиску на Україну.

Також в ЦДАКР переконані, що уникнення поїздок в Росію повинне стосуватись й громадян інших країн, зокрема тих, які планують відвідувати чемпіонат світу з футболу. Кремль дуже мстивий і навряд чи пробачить Заходу своє привселюдне дипломатичне приниження. Тому існує велика вірогідність того, що події, які мали місце під час чемпіонату Європи Франції, коли спеціально підготовлені російські «вболівальники» за завданням Путіна демонстрували всьому світові, що «Россия – великая держава», можуть повторитись й на території РФ. Однак тепер, коли замаскованим під вболівальників спортсменам і криміналітету будуть допомагати «рідні стіни», а їх кількість і дії будуть необмежені, реальна загроза існуватиме не тільки здоров’ю іноземних вболівальників, але й їх життю. Тому бойкот іншими країнами чемпіонату світу з футболу в Росії буде не тільки демонстрацією послідовності Заходу у ставленні до агресора, але й попередженням можливого насильства над іноземними громадянами. 

Загалом, за оцінками ЦДАКР, факт виселення російських дипломатів західними країнами а також Україною, має для нашої держави важливе значення в протистоянні з агресором. Адже, як зазначив український президент, «видворення з країни російських дипломатів дозволить зміцнити безпеку в Україні й послабить зусилля «п’ятої колони» з дестабілізації внутрішньої ситуації». З огляду на те, що в світі давно існує практика використання спецслужбами дипломатичних посад для прикриття своєї діяльності на території іноземних країн, то зовсім не віриться в те, що російські дипустанови були чимось іншим на території нашої країни, яка має для Кремля стратегічне значення.

До речі, саме через постійну шпигунську діяльність було закрите російське консульство в Сан-Франциско, який вважався центром шпигунства Росії в США. Також про те, що російські дипломати – це «незадекларовані розвідники» зазначив і прем’єр-міністр Чехії А.Бабіш. 

Також, як вважають в ЦДАКР, українська сторона може і повинна використовувати антиросійський демарш в якості вагомого аргументу в розмовах зі своїми європейським партнерами, коли вони починають говорити про «втому» від України, антиросійських санкцій і необхідність повергнення до business as usual з агресором.