Сектор безпеки України

«ЗАХІД-2017» – ЦЕ КРЕМЛІВСЬКА ФОРМУЛА ВТЯГУВАННЯ БІЛОРУСІ У ВІЙНУ З УКРАЇНОЮ – КЕРІВНИК ЦДАКР

«Захід-2017» - це кремлівська формула втягування Республіку Білорусь у військовий конфлікт з Україною. Таке переконання висловив директор Центру армії, конверсії та роззброєння, військовий експерт та письменник Валентин Бадрак. За його словами, будь-які провокації або реалізації спланованих Кремлем дій поза межами офіційного сценарію можуть призвести до створення ситуації, коли Білорусь автоматично стане учасником розгорнутої Москвою війни проти України.

«Захід-2017» – це кремлівська формула втягування Республіку Білорусь у військовий конфлікт з Україною. Таке переконання висловив директор Центру армії, конверсії та роззброєння, військовий експерт та письменник Валентин Бадрак. За його словами, будь-які провокації або реалізації спланованих Кремлем дій поза межами офіційного сценарію можуть призвести до створення ситуації, коли Білорусь автоматично стане учасником розгорнутої Москвою війни проти України.

Бадрак вважає, що пряма небезпека Україні з боку військових маневрів міститься у відпрацюванні Москвою двох найважливіших елементів – оперативного перекидання військ та оперативного утворення міждержавних з’єднань. «Мобільна складова для будь-яких сценаріїв ескалації військових дій проти України є вагомим козирем російської сторони», – зазначив керівник аналітичного центру, додавши, що «рівень нових озброєнь у російських військах, що зосереджені поблизу українських кордонів, складає 58-62%».

Бадрак наполягає на тому, що Україна опинилася у становищі, коли Москва чинить безперервний системний тиск, використовуючи й воєнний важіль, тоді як Захід в цілому влаштовує буферна позиція України. «В такій ситуації важливо якомога швидше модернізувати Українську Армію, надавши їй новітні озброєння і військову техніку, а кожен агресивний крок Росії, включаючи ці навчання, надає Україні підстави для звернення щодо скасування наявних обмежень у постачанні українським підприємствам комплектуючих для виробництва і модернізації озброєнь і військової  техніки», – вважає директор ЦДАКР. «Агресія Москви має допомогти Києву подолати подвійні стандарти Заходу щодо України», – резюмував експерт. 

Як повідомлялося, 14 вересня у Білорусі розпочалися спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2017», які спостерігачі вже назвали відновленням радянської традиції країн Варшавського договору. Особливістю військових маневрів 2017 року є те, що вони проводяться на тлі демонтажу архітектури міжнародної безпеки, яка існувала у світі до російської воєнної агресії проти України в 2014 році.

Згідно з інформацією російського оборонного відомства, спільні стратегічні навчання «Захід-2017» пройдуть 14-20 вересня на шести полігонах Росії і Білорусії. У них візьмуть участь близько 12,7 тисячі військових (в тому числі, приблизно 10,2 тисячі на території Білорусії), близько 70 літаків і вертольотів, до 680 одиниць бойової техніки, в тому числі, близько 250 танків, до 200 знарядь, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також 10 кораблів.