Сектор безпеки України

«ПРИ ПЕРЕОЗБРОЄННІ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА ПОТРІБНО ВІДМОВИТИСЯ ВІД СУМНІВНИХ ЗАДУМІВ» – В.БАДРАК

Існує чимала кількість прожектів - оголошених проектів, які ніколи не будуть реалізовані…

Існує чимала кількість прожектів – оголошених проектів, які ніколи не будуть реалізовані…

Директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак вважає, що для оперативного переозброєння української армії влада повинна, у першу чергу, об’єктивно оцінити свої можливості.

«З’явилася чимала кількість прожектів – оголошених проектів, які ніколи не будуть реалізовані, але можуть відтягнути багато ресурсів», – зазначив він.

Серед таких прожектів Бадрак назвав не підйомним оголошений проект створення національного бойового літака, а несвоєчасними – проекти з розробок і створення стрілецької зброї, проект патронного виробництва та оголошені на початку поточного року наміри самостійно опанувати розробки й виробництво ударних безпілотних комплексів. «Там, де існує технологічне відставання, його слід визнавати й шукати шляхи вирішення проблем через військово-технічне співробітництво», – наголосив керівник ЦДАКР.

За його словами, ще одним питанням доцільності залишаються прямі закупки іноземної техніки замість створення нових технологічних ліній на власних заводах. «Україна має чотири підприємства з виробництва систем зв’язку, однак закуповує далеко не нові вироби американського виробництва», – наголосив він.

Бадрак проінформував щодо позиції неурядового аналітичного центру у побудові пріоритетів переозброєння, позначивши, що головною метою для ЗСУ має стати здатність до безконтактної війни, і відповідно мати як засоби виявлення і цілевказівки, так і засоби ураження. Для цього варто зосередитися, зокрема, на глибокій модернізація засобів протиповітряної оборони, авіатехніки та РСЗВ, забезпеченні армії і гвардії сучасними системами зв’язку та АСУ, створенні ракетного щиту з уніфікованих мобільних ракетних комплексів з можливістю ураження на відстані понад 500 км тощо.

Керівник ЦДАКР також закликав відмовитися від зайвого піару у цій сфері. Він пригадав, що на тлі заяви Президента України Петра Порошенка 28 квітня про «дефіцит новітніх видів амуніції і високоточних боєприпасів у Збройних силах України», керівництво ДК «Укроборонпром» 16 травня твердило, що «оснащує українську армію всією необхідною на фронті зброєю і технікою».

«Такі невідповідності у поглядах на ситуацію, зазначив експерт, не сприяють позитивному сприйняттю влади воїнами», – підкреслив він.