Сектор безпеки України

ЦДАКР ВІТАТИМЕ СТВОРЕННЯ В УРЯДІ СТРУКТУРИ З КООРДИНУВАННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ОБОРОННОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ – В.БАДРАК

Центр досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) вітатиме створення в уряді структури з управління та координування діяльністю оборонної промисловості України. Таку думку висловив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Центр досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) вітатиме створення в уряді структури з управління та координування діяльністю оборонної промисловості України. Таку думку висловив директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак. Він переконаний, що саме обговорення цього питання в керівництві уряду свідчить про розуміння проблем ОПК та визнання, що темпи і якості реформування оборонно-промислового сектору не відповідають нинішньому рівню загроз. Директор неурядового центру додав, що ключовими проблемами ОПК, які суттєво гальмують переозброєння армії, залишаються відсутність координації оборонно-промисловими підприємствами та відсутність відповідальності за вчинені помилки та недоліки.

Бадрак зазначив, що підприємці прямо кажуть, що їм «немає до кого апелювати» при розв’язанні поточних проблем, тому поява такого урядового органу є не тільки доцільною, але  й вітально важливою. Експерт при цьому висловив думку, що визначальними при створенні в уряді центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом стануть наступні особливості його функціонування: створення вертикалі управління на чолі з першим віце-прем’єр-міністром; включення до компетенції органу усіх підприємств ОПК держави (включно підприємств Державного космічного  агентства України, Міністерства оборони України, МВС); створення прозорих та рівних умов для приватних підприємств оборонної промисловості; збереження та розвитку системи відповідальності через удосконалення роботи інститутів Генеральних конструкторів та Науково-технічної ради.

До того ж Бадрак наполягає на необхідності поступової ліквідації недієздатної комерційної надбудови в національному ОПК під назвою ДК «Укроборонпром» та зміни ідеології збройного експорту у бік зміни існуючої системи та забезпечення можливості підприємств ОПК здійснювати зовнішньоекономічну діяльність на умовах отримання ліцензії і інформування Державну службу експортного контролю про її ведення.

Експерт також переконаний у необхідності посилення парламентського та громадського контролю за сектором безпеки у частині реформування оборонної промисловості – зокрема, шляхом формування Громадської ради при новоствореному урядовому органі.