Метою даного заходу стало формування правової законодавчої бази реалізації процесу розмінування звільнених українських територій, а також суміжних із окупованими частинами Донецької та Луганської областей. Під час круглого також обговорювалися питання організації міжнародної співпраці з метою надання допомоги Україні в процесі розмінування. До заходу залучалися представники українського урядового та неурядового секторів, іноземні експерти DCAF, GICHD та OSCE
Іноземні спеціалісти в цілому об’єктивно оцінюють ситуацію в Україні пов’язану з процесом розмінування і розуміються існуючи проблеми. Тим не менш вони акцентують увагу на тому, що в Україні питаннями розмінуванням займається чисельна кількість установ та відомств – підрозділи СБУ, Міністерства оборони, МВС, Державної службі з надзвичайних ситуацій, Державної служби транспорту тощо, однак відсутній єдиний керуючий та координуючий державний орган, який би розробляв програму протимінної діяльності в Україні, а також відсутній єдиний національний центр розмінування, який би безпосередньо реалізовував в практичній площині вказівки керуючого органу.
В результаті заходу було запропоновано кілька варіантів вирішення цієї ситуації, серед яких покладання функцій керуючого та координуючого державного органу на Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а функції національного центру з розмінування на Центр розмінування ЗС України.