15 квітня 2025 року стало відомо, що Національна гвардія створила два корпуси, що свідчить про прискорення важливої частини реформи Сил оборони та може стати передвісником змін на фронті – передусім за рахунок удосконалення системи управління. НГУ та СБС ЗСУ у цьому процесі попереду.
Одним із найважливіших аспектів реформи є перехід від тимчасових органів управління військами – оперативно-тактичних угруповань і тактичних груп до корпусної системи, і це підтвердив у своїй заяві командувач НГУ Олександр Півненко, акцентуючи увагу, що «командир корпусу є безпосереднім керівником для своїх підрозділів».
На цих змінах провідні українські військові Сил оборони наполягали упродовж 2024 року, а Консорціум оборонної інформації (Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння є одним із співзасновників КОІ) 4 листопада видав спеціальну збірку у своєму виданні («Рефлексії» #33) та провів низку публічних заходів.
Окрім покращення системи управління військами та «підняття рівню відповідальності» від командира бригади до командир корпусу матиме у власному розпорядження «комплект військ», що означає краще планування операцій та можливість налагодження взаємодії і відмовитися від практики застосування приданих підрозділів.
Важливими наступники кроками реформування мають стати:
Нарощування якості особового складу новостворених корпусів за рахунок власного рекрутингу та власної системи підготовки особового складу та підрозділів;
Нарощування потужності новостворених корпусів за рахунок надання права командирам корпусів здійснювати частину необхідних озброєнь, зокрема усіх типів безпілотних систем, частини номенклатури боєприпасів, засобів РЕБ та зброї ближнього бою на кшталт мінометів та ПТРК.
Крім того, корпуси мають можливість безпосередньо брати участь у ВТС України з іноземними державами – шляхом утворення експериментальних бойових підрозділів для випробування нових типів озброєнь, як українського, так і західного (спільного) виробництва.