Заяви ЦДАКР Штучний інтелект

ЦДАКР та «Everest» створили спільну платформу «Штучний інтелект» – Меморандум

Спільною ініціативою Групи компанії «Everest» та Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) при ЦДАКР у березні 2018 р. створено Платформу «Штучний інтелект», яка охоплює розробку низки перспективних напрямків у сфері новітніх технологій.

Ініціатори відзначили у спільному Меморандумі наступне:

«Ризики зловмисного використання штучного інтелекту настільки зросли останнім часом, що прирівнюються навіть до загрози тероризму. Прогрес штучного інтелекту відкриває нові види атак, які можуть бути використані з метою виконання певних завдань більш успішно, ніж це може зробити будь-яка людина. Тому з кожним днем питання запровадження заходів безпеки при застосуванні машинного навчання стає все більш актуальним.

Вже зараз системи штучного інтелекту широко використовуються військово-оборонними комплексами, що робить певні форми захисту більш ефективними та масштабними. Однак виключно у тому випадку, коли вони виконують своє цільове призначення.

Протягом останніх років з’явилися вражаючі та тривожні докази застосування штучного інтелекту у концепції порушення простору цивільної, оборонної та політичної безпеки. Поточні тенденції підкреслюють широко відкритий доступ до найсучасніших досліджень і досягнень у галузі інноваційних розробок.

Ми очікуємо значного збільшення можливостей для нанесення шкоди цифровим та роботизованим системам. Причинами цього є практика подвійних стандартів використання технологій, їх безпосередня ефективність, масштабність та легкість розповсюдження.

Враховуючи стрімкий ріст технологічного прогресу, що сприяє надшвидкому розвитку пристроїв на базі штучного інтелекту, ми прагнемо звернути увагу влади та громадськості України на потенційні загрози, провоковані можливим несанкціонованим користуванням новітніми технологіями.

З метою висвітлення ключових аспектів негативного впливу на безпеку кожного окремого громадянина і країни в цілому, ми створили інформаційну платформу, що забезпечить розуміння унікальних особливостей штучного інтелекту та їх впливу на кожного з нас.

Ми акцентуємо увагу на тому, що розуміння характеру можливих загроз сприятиме більш активним діям із передбачення та пом’якшення відповідних наслідків.

Прогнозування можливостей захисту від шкідливого впливу цих подій шляхом їх дослідження та подальшого інформування – наше головне завдання.

При цьому ми плануємо та пропонуватимемо широкоформатну співпрацю з владними структурами та науковими установами, передусім, із підрозділами сектору безпеки, профільними інститутами Національної академії наук України та зацікавленими науково-дослідними і науково-виробничими інститутами та установами».