Сектор безпеки України

ЦДАКР: “Ельфи” можуть стати важливим компонентом стійкої України

ЦДАКР підтримує створення мережі українських ельфів – активістів, що на добровольчих засадах об‘єднуються для протидії російському гібридному впливу в інформаційному просторі.

Ельфи – це мережа активістів, що обрали собі фентезійну назву на протиставлення російським тролям. Мережі ельфів вже кілька років існують в балтійських країнах, Польщі, Чехії та Словаччині. З осені 2020-го року вони діють і в Україні.

“Ельфійські” тренінги зібрали людей з багатьох регіонів України. Незважаючи на “казкову” назву, лекторами на тернінгах були цілком реальні люди з компетенціями в протидії пропаганді, дезінформації, а також військові, журналісти, волонтери – ті хто активно боровся проти російської агресії протягом останніх 6 років.

Перші ельфи з’явились у Литві в 2014-му році, коли місцеві активісти вирішили об’єднатися, аби давати організовану відсіч російським інформаційним атакам проти Литви, України та інших демократичних країн. Рух, до якого входять люди з різним професійним та життєвим досвідом, розрісся і охопив близько 40 000 литовців, а потім і жителів інших країн, що добровільно і на волонтерських засадах вкладають час та зусилля в боротьбу за чистоту інформаційного простору.

Українцям не треба пояснювати, що інформаційні маніпуляції і пропаганда чинять пряму загрозу безпеці України і добробуту українців, тому вони завжди робили власний внесок в боротьбу проти російського втручання – онлайн і офлайн. Тепер в Україні запозичили литовський досвід, і створили свою мережу активістів, яка охоплює 8 регіонів від Київської до Донецької областей і тільки зростатиме – а разом з нею і стійкість українського суспільства.

ЦДАКР повністю підтримує “ельфійську” ініціативу і вважає, що саме такі проекти роблять Україну стійкішою у протидії російській агресії.