Події

«Паспортизація» окупованих територій: загрози та виклики для України

ЦДАКР, разом з Національним інститутом стратегічних досліджень організував експертне обговорення загроз та викликів для України у зв’язку із рішенням РФ щодо спрощення процедури присвоєння громадянства України жителям тимчасово окупованих територій.

В круглому столі взяли участь: Юлія Тищенко – керівник відділу етнонаціональних досліджень, реінтеграції та розвитку громадянського суспільства Національного інституту стратегічних досліджень; Юлія Каплан –  заступник керівника відділу  етнонаціональних досліджень, реінтеграції та розвитку громадянського суспільства Національного інституту стратегічних досліджень;  Росіан Васілой– аналітик з питань безпеки  Інституту розвитку та соціальних ініціатив Vitorul (Республіка Молдова), колишній заступник голови Прикордонної поліції Республіки Молдова;  Володимир Копчак – керівник Південно-Кавказької філії ЦДАКР. Модерував захід Михайло Самусь –  заступник директора ЦДАКР з міжнародних питань.

Під час заходу було обговорено такі питання:

  • Ключові наслідки для громадян України в ОРДЛО.  Рішення про можливість набуття громадянства РФ (економіка, політика, мирне врегулювання, соціальна сфера).
  • Громадянство РФ на ТОТ ОРДЛО та сценарії РФ з «інтеграції» Донбасу.
  • Квазікримський сценарій стосовно громадянства на Донбасі, в чому спільні риси та різниця: політичні, правові, юридичні аспекти.
  • Кроки для української влади для врегулювання ситуації з  «набуттям громадянства РФ» громадянами України, що проживають на ТОТ ОРДЛО (політико-правова сфера).
  • Питання подвійного громадянства в цілому:  які основні виклики ситуації, що складається.
  • «Паспортизація» Росією Придністровського регіону Республіки Молдова.
  • «Російська паспортизація» – як це було в Грузії. Уроки для України. 

Відео заходу можна подивитись тут:

Подивитись фотогалерею: