Сектор безпеки України

Тема тижня

21 Лютого 2018 13:52
Warsaw Institute: «РІЗАНИНА В СИРІЇ - НАФТА, ВИБОРИ ТА НАЙМАНЦІ»

Знищення американськими повітряними силами та артилерією російських найманців у провінції Дейр-ез-Зор, це сигнал, що США не дозволять Кремлю переступати певні «червоні лінії» у Сирії. Це елемент боротьби за післявоєнний порядок у країні, не лише, коли йдеться про політичний розподіл впливів, а й також про доступ до великих запасів нафти та газу. Для Володимира Путіна - це удар, який вже негативно позначився на його передвиборній кампанії. В зв’язку з цим, слід очікувати російської реакції, в т.ч. силової. Проте, необов’язково у Сирії, а, наприклад, на Донбасі.

детальніше...
19 Лютого 2018 14:29
НЕ «МІНСЬКОМ» ЄДИНИМ: ПЕРЕГОВОРИ ПО ДОНБАСУ РОЗШИРЮЮТЬ ГЕОГРАФІЮ

На цьогорічній Мюнхенській конференції з питань безпеки «гвіздком» української програми стала доповідь експерта Колумбійського університету Річарда Гоуана щодо участі миротворців ООН на Донбасі. Документ було оприлюднено за декілька днів до форуму і окремі деталі проекту стали предметом активного обговорення в українській медіасфері. На переконання багатьох, 40-сторінкова аналітична записка дає можливість зазирнути за лаштунки переговорного процесу у форматі Волкер-Сурков. Але цього виявилось недостатньо для того щоб втамувати інформаційний голод, що виник навколо зустрічей спецпредставника Держдепу США та радника Путіна. Чимало питань залишається стосовно практичних аспектів реалізації «миротворчого» сценарію, який Захід і Росія виписують надто широкими мазками. Вочевидь, готових відповідей не мають і безпосередні учасники переговорів.

детальніше...
05 Січня 2018 8:36
ПУТІН Й МИРНА ПОРОЖНЕЧА: НЕ ПОТРАПИТИ У «МИРОТВОРЧУ» ПАСТКУ КРЕМЛЯ

Кремлівський ляльковод напередодні чергового переобрання себе президентом найближчим часом конче потребуватиме істотної «перемоги» на українському «миротворчому фронті».

детальніше...
16 Грудня 2017 12:35
ЦДАКР: «ФАКТОРИ, ЩО ЗУМОВЛЮЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ВІДНОСИН ВАРШАВИ З КРЕМЛЕМ»

В польських експертних середовищах все активніше обговорюється можливість перезавантаження відносин Варшави з Кремлем. Воно мало би базуватися на відмові (або компромісних рішеннях) щодо майбутнього проекту Nord Stream-2 та видачі Польщі залишків президентського літака Ту-154. В обмін на це, Варшава мала би сприяти пом’якшенню санкцій проти РФ.

детальніше...
01 Грудня 2017 12:53
Ігор СКОПНЕНКО: «ПОВЕРНУТИ ВЧОРАШНІХ ВОЇНІВ ДО СОЦІУМУ…»

ЦДАКР публікує ексклюзивне розгорнуте інтерв’ю з Ігорем Скопненком - головою Спілки ветеранів АТО Солом’янського району м. Києва.

детальніше...
20 Листопада 2017 11:38
ЧОМУ ВАСАЛ ВОРОГА – ВОРОГ

Затриманням у Мінську українського журналіста Павла Шаройка режим Лукашенка перейшов останню червону лінію. Принаймні, на поточному історичному етапі відносин між Києвом і Мінськом для української сторони цей акт має виглядати як точка неповернення. І ось чому.

детальніше...
12 Листопада 2017 17:41
ОРГАНІЗАЦІЇ ВЕТЕРАНІВ АТО: ВИЖИТИ В ОБІЙМАХ ДЕРЖАВИ

Війна на Донбасі залишила глибокі борозни на тілі українського народу. Її безжальний плуг вивернув зі звичного соціального середовища сотні тисяч людських життів. Так зародилась спільнота ветеранів АТО, яка на четвертому році бойових дій стала потужним полюсом вітчизняного соціуму. Каркас новітнього ветеранського руху утворюють численні організації учасників російсько-української війни. Незалежно від форми об’єднання, чисельності, ресурсної бази та сфери діяльності, вони сформували горизонтальну мережу, яка забезпечує соціальну адаптацію вчорашніх захисників вітчизни.

детальніше...
31 Жовтня 2017 10:31
ДОНБАСС: ТУПИК «МИРОТВОРЧЕСКОЙ САГИ»?

Украинская сторона продолжает упорно цепляться за «миротворческую соломинку» в урегулировании ситуации на Донбассе. Как минимум, на уровне официальных заявлений. Касаемо войны на востоке страны ставка на миротворцев стала лейтмотивом выступлений президента П.Порошенко (окончательно загнав в тень «строгую приверженность к Минским соглашениям»). О безальтернативности развертывания миротворческой миссии системно заявляет постоянный представитель Украины при ООН Владимир Ельченко. Можно не сомневаться, что вопрос о миротворцах был одним из ключевых во время недавней встречи президента со спецпредставителем Госдепартамента США Куртом Волкером.

детальніше...