Сектор безпеки України

Тема тижня

06 Жовтня 2017 11:50
Даниил СЫТНИКОВ: «ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ UA.RPA ВЕДЕТСЯ С ЖЕСТКИМ УЧЕТОМ ОПЫТА БОЕВЫХ ДЕЙСТВИЙ НА ВОСТОКЕ СТРАНЫ»

Украинская агентство перспективных научно-технических разработок UA.RPA – относительно новая компания на украинском оружейном рынке. Однако за три года своего существования, благодаря специфическому направлению своей деятельности, а именно, высокотехнологическому обеспечению сектора безопасности и обороны Украины, она смогла найти и занять свою нишу. О состоянии дел на предприятии, текущих и перспективных проектах – в прямой речи вице-президента UA.RPA Даниила Сытникова.

детальніше...
05 Жовтня 2017 15:00
Ігор Кабаненко: «В ПЕРСПЕКТИВІ UA.RPA ЗАЙМЕ В УКРАЇНІ МІСЦЕ, АНАЛОГІЧНЕ DARPA В США»

Сучасні технології стають ключовим аспектом нової генерації війн. Воєнна міць сьогодні набуває іншого змісту у порівнянні з масовими війнами минулого: ефективне стримування та адекватне реагування базуються на якісній, тобто технологічній перевазі. «Хочеш бути в безпеці – будь технологічно досконалим» є лейтмотивом сучасного виміру національної безпеки. В Україні існує потужна інженерно-конструкторська та індустріальна система, що опікується технологіями оборонного призначення та подвійного використання. Особливе місце в цій системі по праву займає UA.RPA – Українська агенція з перспективних науково-технічних розробок. Про саму Агенцію, її діяльність та перспективи українських інновацій в сфері безпеки і оборони – у прямій мові президента UA.RPA Ігоря Кабаненка.

детальніше...
02 Жовтня 2017 21:24
«ЗАПАД-2017»: ПЕРЕМОГА «ВЕЙШНОРІЇ»

Інформаційна напруга, яка оточувала підготовку та проведення російсько-білоруських навчань «Запад-2017» потроху спадає. Довкола «Запад-2017» було створено масу інформаційних хвиль, землетрусів, скандалів, а подекуди – істерик. І хоча навчання не виправдали очікування найбільш креативних медійних гравців, які пророкували розігрування кримського чи, може, донбаського сценарію окупації Білорусі, «Запад-2017» повністю підтвердив оцінки ЦДАКР: Росії не потрібно окупувати Білорусь, оскільки, у військово-стратегічному плані вона вже повністю інтегрована до військової машини Росії.

детальніше...
27 Вересня 2017 21:12
«ЗАПАД-2017»: ЧЕРНАЯ МЕТКА ДЛЯ ЗАПАДА

Недавно официально завершилась активная фаза совместных стратегических российско-белорусских военных учений «Запад-2017». Ход проведения и результаты этих учений показали, что их целью не было прикрытие военной агрессии против стран Балтии или Украины, как это предсказывали некоторые комментаторы. За ширмой многочисленного личного состава и громкого бряцания разнообразным вооружением, в том числе, и ядерным, стоял достаточно четкий месседж для Запада: Россия сегодня является готовой менять геополитические расклады в Европе. На языке Кремля это звучит примерно так: «Теперь мы устанавливаем правила поведения и делаем это где, когда и как захотим».

детальніше...
25 Вересня 2017 23:33
Деолігархізація «Ахметов-сase». Тактичний чи стратегічний компроміс?

У постмайданній Україні в олігархічному середовищі мали місце певні рокіровки. Майже повністю свої впливи втратила т.зв. «сім’я», представники якої втекли до Росії. Дещо зменшилась політична сила таких грандів, як Рінат Ахметов та Дмитро Фірташ. Довго тривало протистояння влади та Ігоря Коломойського, яке добряче потріпало нерви останньому, але не закінчилось його капітуляцією. Всі олігархи відчули наслідки кризових явищ в економіці та агресії з боку РФ. Водночас не відбулося фактично жодних системних змін, пов’язаних з функціонуванням великого бізнесу в Україні. Звичайно, рівень «патологій» порівняно з періодом Віктора Януковича значно нижчий. Проте, олігархи все ще залишаються досить сильними, щоб ефективно блокувати зміни в країні, якщо вони безпосередньо б’ють по їхніх інтересах.

детальніше...
17 Вересня 2017 19:17
П’ЯТА ГАЗОВА КОЛОНА - або вкотре про енергетичний вимір національної безпеки

В лютому 2013 році на засіданні Академії військових наук Російської Федерації начальник генерального штабу Збройних сил РФ Валерій Герасимов в своїй доповіді зазначив, що в досягненні політичних і стратегічних цілей значно зросла роль невоєнних способів, які за своєю ефективністю часто значно перевершують силу зброї. За його оцінкою співвідношення невоєнних і воєнних заходів в сучасних конфліктах становить 4 до 1, а їх акцент зміщується у бік широкого застосування політичних, економічних, інформаційних, гуманітарних та інших невоєнних заходів. Через рік Росія окупувала Крим і почала вторгнення на український схід. Цю війну назвали «гібридною», а Валерія Герасимова, за визначенням діючого голови ЦРУ Майка Помпео, її ключовою фігурою…

детальніше...
15 Вересня 2017 10:16
МІНСЬКІ ДОМОВЛЕНОСТІ: ДАЛІ БУДЕ?

США обирають нову стратегію, яка не буде такою комфортною для Москви, як безкінечна «нормандська пісня»…

детальніше...
11 Вересня 2017 10:23
ПОВЗУЧА РЕФОРМА: НОВА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

Обережні успіхи Нещодавно реформі української поліції виповнилося два роки. Список її досягнень не є коротким. Почнемо з законодавчої бази, яку вдосконалено. Мова не лише про Стратегію розвитку органів внутрішніх справ з жовтня 2014 року, але, в першу чергу, про ЗУ Про поліцію, який був проголосований в липні 2015 року. Перший документ, це - свого роду «дорожня карта» реформи. Прийняття другого можна вважати початком активної фази реформування.

детальніше...
10 Вересня 2017 11:00
Ігор ФЕДИК: «КОРУПЦІЙНА «ГІРЧИНКА» ПОЛІЦЕЙСЬКИХ РЕФОРМ»

Реформа Міністерства внутрішніх справ – один з найбільш видимих процесів в комплексі постмайданного реформування держави. Незважаючи на те, що часу з їх початку пройшло зовсім небагато, керівництво МВС вже сьогодні може похвалитись окремими здобутками. В той же час, у правоохоронному відомстві залишаються проблеми, які є своєрідною ложкою дьогтю в бочці меду позитивних змін. Одною з таких є хабарництво серед співробітників МВС.

детальніше...
02 Вересня 2017 11:09
САНКЦІЇ ПРОТИ РОСІЇ. ІНФОРМАЦІЙНИЙ ФРОНТ

Підписання Дональдом Трампом санкційного закону, в Києві сприйняли з ентузіазмом. Домінував погляд про безпрецедентний тиск на Москву, який скоро дотисне Кремль у питанні агресії на Україну. Насправді документ створює лише шанс для схожого прориву, а битва за наслідки санкцій щодо РФ лише входить у більш активну стадію, в якій дипломатичні та інформаційні зусилля виходять на перший план. І ось чому.

детальніше...