Сектор безпеки України

Тема тижня

16 Грудня 2017 12:35
ЦДАКР: «ФАКТОРИ, ЩО ЗУМОВЛЮЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ВІДНОСИН ВАРШАВИ З КРЕМЛЕМ»

В польських експертних середовищах все активніше обговорюється можливість перезавантаження відносин Варшави з Кремлем. Воно мало би базуватися на відмові (або компромісних рішеннях) щодо майбутнього проекту Nord Stream-2 та видачі Польщі залишків президентського літака Ту-154. В обмін на це, Варшава мала би сприяти пом’якшенню санкцій проти РФ.

детальніше...
01 Грудня 2017 12:53
Ігор СКОПНЕНКО: «ПОВЕРНУТИ ВЧОРАШНІХ ВОЇНІВ ДО СОЦІУМУ…»

ЦДАКР публікує ексклюзивне розгорнуте інтерв’ю з Ігорем Скопненком - головою Спілки ветеранів АТО Солом’янського району м. Києва.

детальніше...
20 Листопада 2017 11:38
ЧОМУ ВАСАЛ ВОРОГА – ВОРОГ

Затриманням у Мінську українського журналіста Павла Шаройка режим Лукашенка перейшов останню червону лінію. Принаймні, на поточному історичному етапі відносин між Києвом і Мінськом для української сторони цей акт має виглядати як точка неповернення. І ось чому.

детальніше...
12 Листопада 2017 17:41
ОРГАНІЗАЦІЇ ВЕТЕРАНІВ АТО: ВИЖИТИ В ОБІЙМАХ ДЕРЖАВИ

Війна на Донбасі залишила глибокі борозни на тілі українського народу. Її безжальний плуг вивернув зі звичного соціального середовища сотні тисяч людських життів. Так зародилась спільнота ветеранів АТО, яка на четвертому році бойових дій стала потужним полюсом вітчизняного соціуму. Каркас новітнього ветеранського руху утворюють численні організації учасників російсько-української війни. Незалежно від форми об’єднання, чисельності, ресурсної бази та сфери діяльності, вони сформували горизонтальну мережу, яка забезпечує соціальну адаптацію вчорашніх захисників вітчизни.

детальніше...
31 Жовтня 2017 10:31
ДОНБАСС: ТУПИК «МИРОТВОРЧЕСКОЙ САГИ»?

Украинская сторона продолжает упорно цепляться за «миротворческую соломинку» в урегулировании ситуации на Донбассе. Как минимум, на уровне официальных заявлений. Касаемо войны на востоке страны ставка на миротворцев стала лейтмотивом выступлений президента П.Порошенко (окончательно загнав в тень «строгую приверженность к Минским соглашениям»). О безальтернативности развертывания миротворческой миссии системно заявляет постоянный представитель Украины при ООН Владимир Ельченко. Можно не сомневаться, что вопрос о миротворцах был одним из ключевых во время недавней встречи президента со спецпредставителем Госдепартамента США Куртом Волкером.

детальніше...
20 Жовтня 2017 18:13
ІДЕНТИФІКАЦІЯ «РЕІНТЕГРАЦІЇ»: НОВА ГЕОПОЛІТИЧНА РЕАЛЬНІСТЬ ДЛЯ ПУТІНА

Ухвалений у першому читання довгоочікуваний Закон про «реінтеграцію» викликав різну та, подекуди, парадоксальну реакцію. Одні (народні депутати України) - кидали димові шашки, щоб зірвати голосування, бо це «зрада українського народу», інші (МЗС РФ Лавров) - переконували, що цей закон «явно суперечить Мінськими угодами і підриває мирне врегулювання». Франція та ФРН вдовольнилися продовженням на рік Закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО і не сказали жодного поганого слова про законопроект про «реінтеграцію», в якому Росія визначається як агресор та окупант.

детальніше...
06 Жовтня 2017 11:50
Даниил СЫТНИКОВ: «ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ UA.RPA ВЕДЕТСЯ С ЖЕСТКИМ УЧЕТОМ ОПЫТА БОЕВЫХ ДЕЙСТВИЙ НА ВОСТОКЕ СТРАНЫ»

Украинская агентство перспективных научно-технических разработок UA.RPA – относительно новая компания на украинском оружейном рынке. Однако за три года своего существования, благодаря специфическому направлению своей деятельности, а именно, высокотехнологическому обеспечению сектора безопасности и обороны Украины, она смогла найти и занять свою нишу. О состоянии дел на предприятии, текущих и перспективных проектах – в прямой речи вице-президента UA.RPA Даниила Сытникова.

детальніше...
05 Жовтня 2017 15:00
Ігор Кабаненко: «В ПЕРСПЕКТИВІ UA.RPA ЗАЙМЕ В УКРАЇНІ МІСЦЕ, АНАЛОГІЧНЕ DARPA В США»

Сучасні технології стають ключовим аспектом нової генерації війн. Воєнна міць сьогодні набуває іншого змісту у порівнянні з масовими війнами минулого: ефективне стримування та адекватне реагування базуються на якісній, тобто технологічній перевазі. «Хочеш бути в безпеці – будь технологічно досконалим» є лейтмотивом сучасного виміру національної безпеки. В Україні існує потужна інженерно-конструкторська та індустріальна система, що опікується технологіями оборонного призначення та подвійного використання. Особливе місце в цій системі по праву займає UA.RPA – Українська агенція з перспективних науково-технічних розробок. Про саму Агенцію, її діяльність та перспективи українських інновацій в сфері безпеки і оборони – у прямій мові президента UA.RPA Ігоря Кабаненка.

детальніше...
02 Жовтня 2017 21:24
«ЗАПАД-2017»: ПЕРЕМОГА «ВЕЙШНОРІЇ»

Інформаційна напруга, яка оточувала підготовку та проведення російсько-білоруських навчань «Запад-2017» потроху спадає. Довкола «Запад-2017» було створено масу інформаційних хвиль, землетрусів, скандалів, а подекуди – істерик. І хоча навчання не виправдали очікування найбільш креативних медійних гравців, які пророкували розігрування кримського чи, може, донбаського сценарію окупації Білорусі, «Запад-2017» повністю підтвердив оцінки ЦДАКР: Росії не потрібно окупувати Білорусь, оскільки, у військово-стратегічному плані вона вже повністю інтегрована до військової машини Росії.

детальніше...
27 Вересня 2017 21:12
«ЗАПАД-2017»: ЧЕРНАЯ МЕТКА ДЛЯ ЗАПАДА

Недавно официально завершилась активная фаза совместных стратегических российско-белорусских военных учений «Запад-2017». Ход проведения и результаты этих учений показали, что их целью не было прикрытие военной агрессии против стран Балтии или Украины, как это предсказывали некоторые комментаторы. За ширмой многочисленного личного состава и громкого бряцания разнообразным вооружением, в том числе, и ядерным, стоял достаточно четкий месседж для Запада: Россия сегодня является готовой менять геополитические расклады в Европе. На языке Кремля это звучит примерно так: «Теперь мы устанавливаем правила поведения и делаем это где, когда и как захотим».

детальніше...