Сектор безпеки України

Тема тижня

12 Липня 2018 23:31
Самміт НАТО: Росія вже майже ворог. Майже.

НАТО офіційно звинувачує Росію у скоєнні злочинів МН-17, Солсбері, агресії проти України. Але не пропонує жодних інструментів покарання злочинної російської влади.

детальніше...
25 Червня 2018 12:19
Практичні заходи протидії російській агресії були визначені під час міжнародного фору Black Sea Intelligence Forum, що відбувся у ГУР МО України

У Головному управлінні розвідки Міноборони пройшов міжнародний Black Sea Intelligence Forum - представники воєнних розвідок країн регіону визначили практичні заходи протидії російській агресії, - передає інформаційне агентство «Укрінформ».

детальніше...
21 Лютого 2018 13:52
Warsaw Institute: «РІЗАНИНА В СИРІЇ - НАФТА, ВИБОРИ ТА НАЙМАНЦІ»

Знищення американськими повітряними силами та артилерією російських найманців у провінції Дейр-ез-Зор, це сигнал, що США не дозволять Кремлю переступати певні «червоні лінії» у Сирії. Це елемент боротьби за післявоєнний порядок у країні, не лише, коли йдеться про політичний розподіл впливів, а й також про доступ до великих запасів нафти та газу. Для Володимира Путіна - це удар, який вже негативно позначився на його передвиборній кампанії. В зв’язку з цим, слід очікувати російської реакції, в т.ч. силової. Проте, необов’язково у Сирії, а, наприклад, на Донбасі.

детальніше...
19 Лютого 2018 14:29
НЕ «МІНСЬКОМ» ЄДИНИМ: ПЕРЕГОВОРИ ПО ДОНБАСУ РОЗШИРЮЮТЬ ГЕОГРАФІЮ

На цьогорічній Мюнхенській конференції з питань безпеки «гвіздком» української програми стала доповідь експерта Колумбійського університету Річарда Гоуана щодо участі миротворців ООН на Донбасі. Документ було оприлюднено за декілька днів до форуму і окремі деталі проекту стали предметом активного обговорення в українській медіасфері. На переконання багатьох, 40-сторінкова аналітична записка дає можливість зазирнути за лаштунки переговорного процесу у форматі Волкер-Сурков. Але цього виявилось недостатньо для того щоб втамувати інформаційний голод, що виник навколо зустрічей спецпредставника Держдепу США та радника Путіна. Чимало питань залишається стосовно практичних аспектів реалізації «миротворчого» сценарію, який Захід і Росія виписують надто широкими мазками. Вочевидь, готових відповідей не мають і безпосередні учасники переговорів.

детальніше...