Поиск по сайту:

Публикации экспертов

БРАЗИЛИЯ И УКРАИНА – «ВЗАИМОВЫГОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО»
За 18 лет сотрудничества Украине и Бразилии удалось достичь многого. Начиная с момента установления дипломатических отношений, 11 февраля 1992 года, страны заключили более 70 двусторонних нормативно-правовых документов, и еще целый перечень готов к подписанию. Из-за мирового кризиса в 2009 году объемы двусторонней торговли с Бразилией сократились более чем вдвое. Общий объем торговли упал с $1 млрд до $496 млн. Объем экспорта снизился в четыре раза – до $118 млн, а импорта – до $378 млн. Такие цифры были вызваны мировым финансовым кризисом. Однако по итогам первых 6 месяцев 2010 г. динамика двусторонней торговли стала выравниваться. Товарооборот за этот период составил $338,1 млн. Экспорт из Украины в Бразилию увеличился в 3,5 раза и составил $128,2 млн, импорт в Украину вырос на 37,6% и достиг $209,9 млн. Несмотря на большое расстояние между странами, сегодня есть все условия для плодотворного сотрудничества. Причем оно может касаться не только гражданской, но и военной сфер. После наблюдавшейся в последнее время стагнации, бразильский рынок вооружения стал демонстрировать серьезные перспективы. Эксперты прогнозируют, что в связи с нарастанием межгосударственных противоречий в регионе и конфликтами в соседних странах, способными дестабилизировать ситуацию в бассейне Амазонки, основное внимание бразильское правительство будет уделять закупке техники, необходимой для обеспечения безопасности. В этом направлении Украина может стать для Бразилии хорошим партнером. Сегодня Бразилия является наиболее мощным и самым влиятельным государством в регионе, активным игроком на международной арене.
Все публикации
События
16 апреля 2015 0:00

ЦДАКР ВИСТУПИВ СПІВОРГАНІЗАТОРОМ МІЖНАРОДНОГО КРУГЛОГО СТОЛУ «СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ДЕРЖАВАМИ НАТО ТА ЄС В ОБОРОННІЙ СФЕРІ: СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ»

16 квітня 2015 року Центр досліджень армії, конверсії і роззброєння та Національний інститут стратегічних досліджень за підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні (Мережа партнерства Україна-НАТО) за інформаційної підтримки Defense Express провели міжнародний круглий стіл «Співробітництво між Україною та державами НАТО та ЄС в оборонній сфері: стан, проблеми та шляхи подальшого розвитку». В заході взяли участь представники органів державної влади, оборонної промисловості, військові експерти та громадського сектору України, а також представники НАТО та оборонно-промислових кіл європейських країн.

На відкритті заходу виступив помічник заступника Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Ернест Герольд, який відзначив важливість круглого столу для розвитку співробітництва між Україною та державами НАТО в оборонній сфері, особливо з огляду на ті складні умови, що на цей час склались у зв’язку з агресією Російської Федерації проти України. Пан Герольд також підтвердив готовність країн-членів НАТО забезпечувати допомогу й підтримку Україні в підготовці до можливих викликів. Головним аргументом у співпраці країн-членів НАТО й України Ернест Герольд визначив прагнення України до здійснення реформ на шляху до побудови демократичної держави. Аналізуючи безпосередньо шляхи співпраці України та НАТО, пан Герольд звернув увагу на вже існуючі та на потенційно можливі напрями співробітництва. Доповідач наголосив на важливості участі України в міжнародних засіданнях та ухвалення документів міжнародного значення, що наша країна успішно робить на цей час.

Щодо потенційних шляхів співпраці пан Герольд виділив необхідність участі України в багатонаціональних проектах, таких як, наприклад, Smart Defense («Розумна оборона») та забезпечення країни ресурсами із цільових фондів.

Також із доповіддю виступив директор Державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов. Він відзначив, що теперішній рівень співробітництва України та країн-членів НАТО досяг якісно нових вершин. Також пан Романов зауважив необхідність не лише розширення існуючого співробітництва з компаніями, але й створення нових коопераційних зв’язків. У якості важливого аспекту співпраці було визначено перехід військової промисловості України на європейські стандарти, оскільки існуюче технічне оснащення в Україні є часто застарілим або створеним за давно не актуальними ліцензіями.

Також із доповіддю виступив представник Женевського центру демократичного контролю над збройними силами (DCAF) професор Тодор Тодарєв. Пан Тодарєв відзначив вагому роль України в участі у міжнародних дослідженнях у військовій сфері. На прикладі Болгарії пан Тодарєв висвітлив динаміку інтеграції цієї країни в європейську промислово-технічну базу й запропонував можливі шляхи такої інтеграції для України.

Під час дискусії неодноразово було висловлено ідею створення Ради генеральних конструкторів, а також координаційного центру, який би не лише контролював внутрішні процеси в оборонно-технічній сфері, але й координував би процеси імпорту й експорту зброї.

Програмою круглого столу передбачена обговорення наступних питань:

- поточна динаміка співробітництва України з НАТО та ЄС у сфері оборони;

- пріоритетні напрямки співробітництва України з НАТО та ЄС та шляхи зміцнення обороноздатності України;

- перспективи розширення участі України в оборонних проектах ЄС;

- співпраця "Україна-НАТО": думки представників оборонної промисловості;

- огляд оборонної промислових проектів співпраці України з країнами зі складу НАТО та ЄС;

- можливості та виклики в сфері ВТС для західних оборонних компаній під час діяльності в Україні: практичний аспект;

- можливі міжнародні проекти з модернізації військової техніки в Україні;

- удосконалення оборонної промисловості України шляхом приватизації деяких підприємств ОПК.

До заходу було залучено представників Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ДК «Укроборонпром», НАТО, NSPA, EDA, а також українських та закордонних представників промисловості та неурядових організацій.

Більше - у фотогалереї нижче.