Поиск по сайту:

Публикации экспертов

В КОСМОС С ЗЕМНЫМИ ПРОБЛЕМАМИ
После развала Советского Союза Украине достался огромный научно-производственный потенциал в космической отрасли. За весь период независимости стране удалось его не только сохранить, но и развить. Сегодня продукция украинских производителей известна во всем мире - это в первую очередь ракеты-носители, доставляющие спутники на орбиту. Их спектр широк - от ракетоносителя «Циклон-3», который берет на борт 600 кг груза, до «тяжеловеса» «Зенит-3SL», который вытягивает за пределы планеты добрых 6 т. Благодаря имеющимся достижениям, Украина играет важную роль в ряде международных проектов, таких как «Морской старт», «Наземный старт», «Алкантара» и т.д. Однако отрасль постоянно сталкивается с теми или иными трудностями. В первую очередь они связаны с вопросами финансирования. Но даже в таких условиях украинским предприятиям удается существовать и в некотором роде развиваться. Недавно в прессе прошла информация, что Украина может сорвать график космических запусков по программам «Морской старт» и «Наземный старт», а это в свою очередь может существенно повлиять ни имидж и престиж государства. Defense Express попытался разобраться с данной проблемой и получить реальную картину сложившейся ситуации.
Все публикации
Комментарии
13 марта 2014 18:08

Володимир ШКІДЧЕНКО: «ХОЧЕТЬСЯ ПОДЯКУВАТИ ГРОМАДЯНАМ ЗА ГОТОВНІСТЬ ДОПОМАГАТИ ЗБРОЙНИМ СИЛАМ»

У продовження теми круглого стола «Невідкладні заходи для армії України на тлі агресії з боку Кремля» публікуємо виступ колишнього міністра оборони України Володимира ШКІДЧЕНКА.

Сьогодні у надскладних умовах дійсно спостерігається консолідація і органів влади, і суспільства. Також ми спостерігаємо зміну ставлення до ЗС. Наше суспільство в певних позиціях навіть випереджає владу. Аналізуючи інформацію в соцмережах, хочеться подякувати рядовим людям за висловлену готовність допомагати Збройним силам. Дуже жаль, що доводиться платити надто високу ціну за повернення до належної оцінки значення Армії у сучасних умовах.

Хочу окремо сказати і про особисту зміну ставлення до журналістів. Інколи посадовцям ви не зовсім зручні. Але сьогодні – і ми побачили це по Криму - ваша роль дуже значна. Слід відзначити вашу самовідданість, готовність ризикувати життям. З одного боку висвітлити обстановку, з іншого – надати моральну підтримку нашим військовим.

Повертаючись до теми круглого столу «Як і чим допомогти ЗС?», на мій погляд, сьогодні треба вживати невідкладні заходи. Є ряд закритих для загалу справ, які має виконувати керівництво ЗС у взаємодії з органами влади. І якби не було важко сьогодні, потрібно дивитися у завтрашній день. Згоден, що потребує докорінного перегляду Програма реформування і розвитку ЗС. Які ЗС потрібні України? Це, здавалось би, банальне запитання потребує негайної відповіді. Невеликі за чисельністю, однак мобільні і добре озброєні…

Чому «невеликі за чисельністю» вийшло апріорі на перше місце? Це як висновок. Зменшення чисельності ЗС повинне супроводжуватися прийняттям на озброєння новітніх найбільш ефективних систем озброєнь. І лише після цього можна дозволяти скорочувати чисельність особового складу.

Повертаючись до сьогоднішніх подій, до наших частин в Криму. Маючи певний досвід перебування в оточених військових частинах, зауважу, що дуже важливо людям, які знаходяться там, знати, що вони не покинуті напризволяще. Наскільки мені відомо, на сьогодні кожен командир частини отримав прямий вихід на керівництво ЗС, має можливість доповісти, звернутися і т.д.

Хотілося б згадати й, здавалось би, про не першочергове питання. Вже сьогодні люди кажуть про подяку військовослужбовцям за вірність Присязі. Уряд вирішив збільшити грошове утримання. Але для військового важливе і моральне заохочення. Нещодавно попередньою владою фактично відмінені відомчі знаки, заохочення - введено обмеження мати їх не більше трьох. Нагородити сьогодні військовослужбовця для морального підняття духу керівництво ЗС не має можливості. Прямих витрат на це не потрібно. Лише один пункт в Указі Президента уточнити, що заборона відомчих нагород не стосується Міноборони.