Поиск по сайту:

Публикации экспертов

В КОСМОС С ЗЕМНЫМИ ПРОБЛЕМАМИ
После развала Советского Союза Украине достался огромный научно-производственный потенциал в космической отрасли. За весь период независимости стране удалось его не только сохранить, но и развить. Сегодня продукция украинских производителей известна во всем мире - это в первую очередь ракеты-носители, доставляющие спутники на орбиту. Их спектр широк - от ракетоносителя «Циклон-3», который берет на борт 600 кг груза, до «тяжеловеса» «Зенит-3SL», который вытягивает за пределы планеты добрых 6 т. Благодаря имеющимся достижениям, Украина играет важную роль в ряде международных проектов, таких как «Морской старт», «Наземный старт», «Алкантара» и т.д. Однако отрасль постоянно сталкивается с теми или иными трудностями. В первую очередь они связаны с вопросами финансирования. Но даже в таких условиях украинским предприятиям удается существовать и в некотором роде развиваться. Недавно в прессе прошла информация, что Украина может сорвать график космических запусков по программам «Морской старт» и «Наземный старт», а это в свою очередь может существенно повлиять ни имидж и престиж государства. Defense Express попытался разобраться с данной проблемой и получить реальную картину сложившейся ситуации.
Все публикации
Комментарии
17 октября 2017 9:10

Political Capital: «ЧИ ВТРУЧАЄТЬСЯ РОСІЯ У ВИБОРИ В ЧЕХІЇ, АВСТРІЇ ТА УГОРЩИНІ?»

• Французькі та німецькі вибори чітко показали два аспекти російських спроб втручання в закордонні вибори. По-перше, в обох випадках спроби втручання були очевидними. По-друге, за наявності політичної волі, цим спробам можна легко протидіяти.

• Основна відмінність між можливостями Кремля втручатись у вибори на Заході та Сході полягає у регіональних особливостях російського впливу. В той час як Захід виявився сприятливим середовищем для сучасної інформаційної війни з використанням «ботів», на Сході Кремль має можливість використовувати безліч місцевих кишенькових політичних, економічних та дезінформаційних акторів.

• Ставки є високими, враховуючи той факт, що Угорщина, Чеська Республіка та Австрія знаходяться поблизу України, і вони відіграють важливу роль у збереженні стабільності в регіоні та Україні. В контексті глобальної та локальної стратегії Росії, три країни, що знаходяться у фокусі, демонструють різний рівень вразливості: найбільш вразливою є Угорщина, в той час як Чеська Республіка  - піддається російському впливу найменше.

• На виборах в кожній країні Кремль переслідує стратегічні цілі з тим, щоб змінити хід подій в Європі та успішно створити східний блок «Симпатиків Путіна» («Putinverstehers») в середині Європейського Союзу, що має спричинити ще більший розрив у трансатлантичних відносинах:

-         збереження в Угорщині після 2018 р. політичного «статус-кво», представленого урядом на чолі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном, шляхом підтримки урядового анти-НУО, анти-опозиційного, анти-брюссельського та анти-міграційного порядку денного через офіційних та неофіційних кремлівських агентів впливу;

-         перешкоджання спробам уряду Чехії протидіяти російському впливу та підтримка про-путінських політичних гравців, таких як нинішній президент Чехії Мілош Земан, прямо атакуючи його головних конкурентів – Іржи Драгоша та Міхала Горачека;

-         просування в австрійський уряд крайньої правої «Партії Свободи», однієї з найбільш прокремлівських сил серед європейського крайнього правого крила, шляхом об’єднання австрійських та німецьких проросійських політичних гравців, НУО та ЗМІ, а також посилення риторики щодо необхідності скасування режиму санкцій.

• Погіршення американсько-російських, а також американсько-європейських відносин ще більше заохочуватиме і стимулюватиме присутність Росії у «вакуумі влади», залишеному Сполученими Штатами, і, можливо, допоможе змінити пріоритети російського впливу, принаймні в Європі.

Лорант Дьйорі, Петер Креко, Якуб Янда, Бернард Вайдінгер, Political Capital

Повний текст дослідження можна завантажити тут.