Поиск по сайту:

Публикации экспертов

БРАЗИЛИЯ И УКРАИНА – «ВЗАИМОВЫГОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО»
За 18 лет сотрудничества Украине и Бразилии удалось достичь многого. Начиная с момента установления дипломатических отношений, 11 февраля 1992 года, страны заключили более 70 двусторонних нормативно-правовых документов, и еще целый перечень готов к подписанию. Из-за мирового кризиса в 2009 году объемы двусторонней торговли с Бразилией сократились более чем вдвое. Общий объем торговли упал с $1 млрд до $496 млн. Объем экспорта снизился в четыре раза – до $118 млн, а импорта – до $378 млн. Такие цифры были вызваны мировым финансовым кризисом. Однако по итогам первых 6 месяцев 2010 г. динамика двусторонней торговли стала выравниваться. Товарооборот за этот период составил $338,1 млн. Экспорт из Украины в Бразилию увеличился в 3,5 раза и составил $128,2 млн, импорт в Украину вырос на 37,6% и достиг $209,9 млн. Несмотря на большое расстояние между странами, сегодня есть все условия для плодотворного сотрудничества. Причем оно может касаться не только гражданской, но и военной сфер. После наблюдавшейся в последнее время стагнации, бразильский рынок вооружения стал демонстрировать серьезные перспективы. Эксперты прогнозируют, что в связи с нарастанием межгосударственных противоречий в регионе и конфликтами в соседних странах, способными дестабилизировать ситуацию в бассейне Амазонки, основное внимание бразильское правительство будет уделять закупке техники, необходимой для обеспечения безопасности. В этом направлении Украина может стать для Бразилии хорошим партнером. Сегодня Бразилия является наиболее мощным и самым влиятельным государством в регионе, активным игроком на международной арене.
Все публикации
Деятельность ЦИАКР
29 октября 2016 11:03

ЦДАКР ЯК СКЛАДОВА МГО «БАСТІОН» ПІДПИСАВ ІЗ РНБО МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОДІЮ З МЕТОЮ ПРОТИДІЇ РОСІЙСЬКІЙ ПРОПАГАНДІ

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і міжнародне громадське об'єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» 28 жовтня підписали Меморандум про взаємодію з метою протидії російській пропаганді.

 

Від МГО «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» Меморандум підписали керівник ГО «Центр військово-політичних досліджень «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук; заступник керівника ГО «Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння» Володимир Копчак; керівник Бюро протидії гібридній війні Тарас Березовець; офіційний представник міжнародної волонтерської мережі «Informnapalm» Михайло Макарук.

 

Відео-звіт заходу - за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=BufT0bpoXx0

За словами О.Турчинова, гібридна війна, яку веде проти нас Росія, включає в себе не тільки активні бойові дії на фронті, а й економічну, кібернетичну та інші руйнівні складові.

«Одним із небезпечних елементів гібридної війни є інформаційна війна», - сказав він, додавши, що Кремль відпрацював агресивну технологію гібридного наступу: «спочатку приходять російські телеканали, а за ними - російські танки».

«Російська Федерація всіма доступними їй способами формує викривлену інформаційну картину світу, намагаючись таким чином дискредитувати Україну на міжнародній арені, дестабілізувати політичну, соціально-економічну ситуацію в країні, розхитати міжетнічні та міжконфесійні відносини», - сказав Секретар РНБО України, наголосивши, що цілі РФ лишаються незмінними: «знищити демократичну, незалежну європейську Україну та встановити контроль над ключовим для неї геополітичним центром».

Водночас, на думку О.Турчинова, Революція Гідності й боротьба проти зовнішньої агресії з боку Російської Федерації ще раз засвідчили, що громадянське суспільство у нашій державі «може бути вагомим суб'єктом забезпечення національної безпеки». «Підтримка демократичного вектору національного розвитку, сприяння в забезпеченні обороноздатності держави, допомога постраждалим внаслідок бойових дій на сході України, активна участь у боротьбі з ворожою пропагандою, проведення масштабних кампаній з інформування міжнародної спільноти про ситуацію в Україні - усе це становить основні напрями діяльності патріотично налаштованих громадських об'єднань, у тому числі тих, що входять до складу міжнародного інформаційного консорціуму «Бастіон», - зазначив він.

Секретар РНБО України наголосив, що сьогоднішній захід має на меті мобілізувати патріотичних, професійних та інтелектуальних представників громадянського суспільства для боротьби проти інформаційної агресії Росії, і «є важливим кроком на шляху консолідації зусиль державних інституцій та організацій громадського сектору у протидії російській пропаганді як в Україні, так і за її межами». «На моє глибоке переконання, лише спільними зусиллями ми зможемо ефективно протидіяти ворогу, формувати та практично реалізовувати заходи з відбиття інформаційної агресії РФ», - зазначив О.Турчинов, додавши, що Меморандум відкритий для всіх, хто готовий вести інформаційну боротьбу з агресором.

«Ми запрошуємо приєднатися до нашої ініціативи всіх, хто готовий захищати країну, вести боротьбу з російською пропагандою, хто готовий протистояти агресорові в інформаційній площині, об'єднати зусилля, щоб створити спільну інформаційну армію, яка дасть гідну відсіч ворогу», - наголосив О.Турчинов.

А.ТУРЧИНОВ: «Спочатку приходять російські телеканали, а за ними – російські танки».

Міжнародне громадське об'єднання «Міжнародний інформаційний консорціум «Бастіон» створене у червні цього року. Діяльність консорціуму має на меті протидіяти пропаганді Росії, об'єднати зусилля для моніторингу інформаційного простору, виявляти і протидіяти поширенню російськими та проросійськими інформаційними ресурсами повідомлень, покликаних спотворити виклад тих чи інших подій.