Поиск по сайту:

Публикации экспертов

БРАЗИЛИЯ И УКРАИНА – «ВЗАИМОВЫГОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО»
За 18 лет сотрудничества Украине и Бразилии удалось достичь многого. Начиная с момента установления дипломатических отношений, 11 февраля 1992 года, страны заключили более 70 двусторонних нормативно-правовых документов, и еще целый перечень готов к подписанию. Из-за мирового кризиса в 2009 году объемы двусторонней торговли с Бразилией сократились более чем вдвое. Общий объем торговли упал с $1 млрд до $496 млн. Объем экспорта снизился в четыре раза – до $118 млн, а импорта – до $378 млн. Такие цифры были вызваны мировым финансовым кризисом. Однако по итогам первых 6 месяцев 2010 г. динамика двусторонней торговли стала выравниваться. Товарооборот за этот период составил $338,1 млн. Экспорт из Украины в Бразилию увеличился в 3,5 раза и составил $128,2 млн, импорт в Украину вырос на 37,6% и достиг $209,9 млн. Несмотря на большое расстояние между странами, сегодня есть все условия для плодотворного сотрудничества. Причем оно может касаться не только гражданской, но и военной сфер. После наблюдавшейся в последнее время стагнации, бразильский рынок вооружения стал демонстрировать серьезные перспективы. Эксперты прогнозируют, что в связи с нарастанием межгосударственных противоречий в регионе и конфликтами в соседних странах, способными дестабилизировать ситуацию в бассейне Амазонки, основное внимание бразильское правительство будет уделять закупке техники, необходимой для обеспечения безопасности. В этом направлении Украина может стать для Бразилии хорошим партнером. Сегодня Бразилия является наиболее мощным и самым влиятельным государством в регионе, активным игроком на международной арене.
Все публикации
Деятельность ЦИАКР
03 декабря 2015 10:32

ДИРЕКТОР ЦДАКР ЗУСТРІВСЯ З ВИКЛАДАЧАМИ ТА СЛУХАЧАМИ ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ КНУ ІМЕНІ Т.ШЕВЧЕНКА

Напередодні 24-річниці Збройних Сил України та на запрошення командування Військового інституту КНУ імені Т.Шевченка в рамках військово-патріотичної та інформаційно-пропагандистської роботи було проведено зустрічі з директором Центру арміїї, конверсії та озброєння Валентином Бадраком.

¾ Нам дуже приємно, що Валентин Володимирович знайшов час у своєму щільному графіку поспілкуватись з військовослужбовцями та працівниками інституту адже ті питання, які ви досліджуєте та над якими працюєте є вкрай важливими для нашого війська, а особливо в такий час, ¾ зазначив, представляючи поважного гостя, заступник начальника Військового інституту по роботі з особовим складом полковник Віктор Уліч.

Валентин Бадрак досить детально та цікаво поділився з особовим складом напрямками діяльності Центру та питаннями сучасного суспільно-політичного, воєнно-економічного, військово-промислового стану України та презентував власні книги “Герої сучасної України”, “Східна стратегія” “Чистилище”. Велику увагу аудиторії викликала тема агресивної інформаційної війни Російської Федерації проти України та психологінчого протиборства, а також вивчення та дослідження британською розвідкою психологічного портрету Путіна.

¾ Якби на рівні 2006-2008 років було чітко вибудовано стратегію по відношенню до того, що каже В. Путін та робить, то напевно б його зупинили раніше. На мою думку, розуміючи певні моменти психології, використовуючи їх активно в політиці, у військовій справі та в різних інших сферах можна досягти дуже серйозного ефекту, ¾ зазначив дослідник.

Презентуючи книгу “Герої сучасної України”, експерт окремо зупинився на проблемі світоглядного вибору населення Донецької та Луганської областей, що стало однією з причин нагнітання ситуації на Сході України.

¾ Однією з проблем донецького регіону було те, що близько третини населення не ідентифікували себе як українці. Але за рахунок інформаційних технологій, через героїко-патріотичну літературу, нам вдається впливати на їхню свідомість та показати, що серед них набагато більше укранців, ніж це їм могло б здаватись, ¾ підсумував Бадрак.

Після відповіді на запитання, які носили різноманітний характер – від питань оборонно-промислового комплексу до стратегії будівництва армії, Валентин Володимирович вручив найактивнішим учасникам свої праці.

Від імені командування Військового інституту полковник Віктор Удіч подякував керівнику Центру армії, конверсії та оззброєння і вручив Подяку та заохочувальні подарунки.