Поиск по сайту:

Публикации экспертов

БРАЗИЛИЯ И УКРАИНА – «ВЗАИМОВЫГОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО»
За 18 лет сотрудничества Украине и Бразилии удалось достичь многого. Начиная с момента установления дипломатических отношений, 11 февраля 1992 года, страны заключили более 70 двусторонних нормативно-правовых документов, и еще целый перечень готов к подписанию. Из-за мирового кризиса в 2009 году объемы двусторонней торговли с Бразилией сократились более чем вдвое. Общий объем торговли упал с $1 млрд до $496 млн. Объем экспорта снизился в четыре раза – до $118 млн, а импорта – до $378 млн. Такие цифры были вызваны мировым финансовым кризисом. Однако по итогам первых 6 месяцев 2010 г. динамика двусторонней торговли стала выравниваться. Товарооборот за этот период составил $338,1 млн. Экспорт из Украины в Бразилию увеличился в 3,5 раза и составил $128,2 млн, импорт в Украину вырос на 37,6% и достиг $209,9 млн. Несмотря на большое расстояние между странами, сегодня есть все условия для плодотворного сотрудничества. Причем оно может касаться не только гражданской, но и военной сфер. После наблюдавшейся в последнее время стагнации, бразильский рынок вооружения стал демонстрировать серьезные перспективы. Эксперты прогнозируют, что в связи с нарастанием межгосударственных противоречий в регионе и конфликтами в соседних странах, способными дестабилизировать ситуацию в бассейне Амазонки, основное внимание бразильское правительство будет уделять закупке техники, необходимой для обеспечения безопасности. В этом направлении Украина может стать для Бразилии хорошим партнером. Сегодня Бразилия является наиболее мощным и самым влиятельным государством в регионе, активным игроком на международной арене.
Все публикации
Деятельность ЦИАКР
12 ноября 2014 18:32

ЗДАТНІСТЬ УКРАЇНИ НАЛЕЖНО ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ВІЙНИ З РОСІЄЮ СТАЄ ГОЛОВНИМ ВИКЛИКОМ ЧАСУ - ЦДАКР проводить круглий стіл 13.11.2014

 

13 листопада 2014 року Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) проводиться круглий стіл на тему «Шляхи посилення оборонного потенціалу України задля унеможливлення зовнішньої агресії» (10.30-13.30 в конференц-залі державного інформаційного агентства «Укрінформ», м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 8/16).

Основні виклики і ризики другої половини листопада 2014 року пов’язані із можливістю нового етапу війни Росії проти України. Кремль ретельно готується до війни, спираючись на три складові: найманці з території Росії, підрозділи регулярної російської армії та мешканці Донбасу, які узялися за зброю – останніх не більше 15% від усіх сил, що можуть взяти участь у вторгненні. Відповідно до аналізу ЦДАКР, акт агресії може відбутися ще до початку зими. Однак, найбільш вірогідним для російської агресії може виявитися друга половина зими, зокрема, лютий 2015 року.

Важливо усвідомити – допомоги Заходу у протистоянні Росії не буде. НАТО демонструє певну слабкість та готується боронитися на власних кордонах. Очікувати на воєнно-технічну допомогу не варто, отримання ударних комплексів та взагалі летальної зброї є малоймовірним. Тому ставки на дипломатичні важелі, на можливості домовленостей із Кремлем мають підвищені ризики для забезпечення виживання та майбутнього розвитку Української Держави. Якщо не єдиним, то найважливішим аргументом стримування російської агресії для України стає належна підготовка до війни та усіляка демонстрація цієї готовності. Всередині Росії почалася суттєва зміна настроїв, і за умов готовності України до довготривалої оборони своєї території в російському суспільстві ймовірні вибухові виступи.  

З метою доведення до військово-політичного керівництва держави експертних думок ЦДАКР презентує учасникам круглого столу збірку експертних рекомендацій, розроблених для посилення сектору безпеки.  Детальніше про окремі аспекти посилення сектору безпеки України інформують автори матеріалів. Позначу лише основні принципи, яких ми пропонуємо дотриматися.

Перше. Оновлений сектор безпеки держави має містити розумний симбіоз несилових методів протидії та мобільну, компактну, ПРОФЕСІЙНУ АРМІЮ (!), а також вишколену за рахунок модернізації мобілізаційної системи територіальну оборону.

Друге. До невоєнних механізмів захисту ми відносимо посилену розвідку низки відомств, розвиток інформаційних засобів протидії, зокрема, органи інформаційної та психологічної війни, кібер-війська, підрозділи роботизованих систем.

Третє. Регулярна професійна армія - серцевина сектору безпеки держави. Адекватні механізми стримування мають формуватися за рахунок створення ракетного щита (Україна є розробником ракет та зберегла школу) і розгалуженої структури спецназу - як у складі ЗСУ (Сили спеціальних операцій), так і у складі інших відомств: Національної гвардії МВС, безпосередньо в складі МВС, СБУ, СВР.

  Четверте. Питання мотивації людей у погонах залишиться ключовим. В процесі створення в Україні армії нового типу слід розробити нову соціальну політику для військовослужбовців усього сектору безпеки – за нашими підрахунками, критеріїв може бути до 20. Серед них страхування життя і медичного страхування, розроблені механізми раннього уходу на пенсію, пільгового придбання житла, освіти, тощо.

Отже, президент РФ Путін ретельно готується до застосування військової сили. Питання початку військових дій – лише питання часу. Тому швидка підготовка стратегічного, розгалуженого, структурованого плану оборони стає першочерговим завданням влади України.