Поиск по сайту:

Публикации экспертов

БРАЗИЛИЯ И УКРАИНА – «ВЗАИМОВЫГОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО»
За 18 лет сотрудничества Украине и Бразилии удалось достичь многого. Начиная с момента установления дипломатических отношений, 11 февраля 1992 года, страны заключили более 70 двусторонних нормативно-правовых документов, и еще целый перечень готов к подписанию. Из-за мирового кризиса в 2009 году объемы двусторонней торговли с Бразилией сократились более чем вдвое. Общий объем торговли упал с $1 млрд до $496 млн. Объем экспорта снизился в четыре раза – до $118 млн, а импорта – до $378 млн. Такие цифры были вызваны мировым финансовым кризисом. Однако по итогам первых 6 месяцев 2010 г. динамика двусторонней торговли стала выравниваться. Товарооборот за этот период составил $338,1 млн. Экспорт из Украины в Бразилию увеличился в 3,5 раза и составил $128,2 млн, импорт в Украину вырос на 37,6% и достиг $209,9 млн. Несмотря на большое расстояние между странами, сегодня есть все условия для плодотворного сотрудничества. Причем оно может касаться не только гражданской, но и военной сфер. После наблюдавшейся в последнее время стагнации, бразильский рынок вооружения стал демонстрировать серьезные перспективы. Эксперты прогнозируют, что в связи с нарастанием межгосударственных противоречий в регионе и конфликтами в соседних странах, способными дестабилизировать ситуацию в бассейне Амазонки, основное внимание бразильское правительство будет уделять закупке техники, необходимой для обеспечения безопасности. В этом направлении Украина может стать для Бразилии хорошим партнером. Сегодня Бразилия является наиболее мощным и самым влиятельным государством в регионе, активным игроком на международной арене.
Все публикации
Деятельность ЦИАКР
12 марта 2014 12:05

Петро ШУЛЯК: «ЛИШЕ ВЕЛИКА БІДА ЗМУШУЄ ПОЛІТИКІВ ПОВЕРНУТИСЯ ОБЛИЧЧЯМ ДО СВЯТАЯ СВЯТИХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ ДЕРЖАВИ»

У продовження теми круглого стола «Невідкладні заходи для армії України на тлі агресії з боку Кремля» публікуємо виступ колишнього начальника Генерального штабу Збройних Сил України, командувача сухопутних військ Петра ШУЛЯКА.

Все, що сталося на сьогодні довкола ситуації в Криму, є прямим наслідком недооцінки керівниками держави явних загроз Україні. З одного боку, без належної оцінки стану та тенденцій розвитку воєнно-політичної обстановки було прийняте рішення про позаблоковий статус України. З іншого боку, таке рішення жодним чином не було підкріплене в плані належного забезпечення обороноздатності країни.

Сьогодні ж ми маємо розбалансований оборонний сектор і сектор безпеки держави. Абсолютно бездумно реформовано його основний компонент – Збройні Сили. Хронічне недофінансування потреб армії призвело до постійних скорочень, а відтак - зниження боєздатності Війська. Жебрацький стан військових, соціальні проблеми. – все це призвело до відтоку офіцерських кадрів.

Окремо зупинюся це на одному вкрай негативному моменті. Відбулося, без перебільшення, приниження ролі вищого військового керівництва держави. Один лише факт: начальник Генерального штабу, Головнокомандуючий Збройних Сил України не мав доступу до Верховного головнокомандувача держави. Посадова особа, яка очолює ЗСУ, генеральний штаб, яка планує і організовує оборону держави, не є членом Ради національної безпеки і оборони (РНБО)… Дуже шкода, що лише велика біда змушує керівництво держави, політиків повернутися обличчям до святая святих забезпечення безпеки і оборони держави.

Що потрібно зараз зробити? Насамперед, розпочати процес інтенсивного і ефективного нарощування боєздатності ЗСУ. Окрім відміченого всіма високого морального стану військовослужбовців - від рядового до генерала і адмірала - захист нашої землі забезпечить також і належне матеріально-технічне забезпечення Війська з боку держави і, звичайно, підтримка народу. На мою думку, потрібно вже призупинити виконання чинної Державної програми розвитку ЗСУ і негайно розпочати розробку Державної програми розбудови ЗСУ із урахуванням воєнно-політичної обстановки, що склалася, з чітким акцентом на існуючі реальні виклики Україні.