Поиск по сайту:
Деятельность ЦИАКР
31 января 2018 18:20

ЦДАКР: У Празі відбудеться презентація виданої в Україні книги «Росія між фашизмом і розпадом»

01 лютого 2018 року, четвер, 19.00 за київським часом. Прага, Інформаційний центр Палати Депутатів Парламенту Чеської Республіки (Парламентська бібліотека).

 

01 лютого 2018 року в Інформаційному центрі Палати Депутатів Парламенту Чеської Республіки відбудеться презентація книги російського професора Юрія Федорова «Росія між фашизмом і розпадом».

Організовують захід Інститут вивчення тоталітарних режимів (Чеська Республіка), Інститут міжнародних досліджень Карлового університету (Чеська Республіка) та Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (Україна).   

У своїй книзі Юрій Федоров ґрунтовно та переконливо доводить, що встановлення фашистської диктатури та зростаючі сепаратистські тенденції, які врешті-решт призведуть до розпаду держави, є двома найбільш вірогідними сценаріями розвитку Росії у найближчій перспективі.

Чи рухається Росія власне до фашизму? Чи має авторитарний режим Путіна ознаки фашистського? Наскільки реальними є перспективи розпаду Росії? Який з двох сценаріїв, викладених у книзі, несе для Європи більшу небезпеку? І що може зробити Європа, щоб уникнути та мінімізувати ризики та наслідки, що випливають з цих двох сценаріїв?

Після  авторської презентації відбудуться публічні дебати, в якій візьмуть участь Михайло Самусь (Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння) та Ян Шир (Інститут міжнародних досліджень Карлового університету). Модератор - Давід Свобода (Інститут вивчення тоталітарних режимів).

Юрій Федоров є провідним російським незалежним експертом з питань зовнішньої та безпекової політики Росії. До 2006 року обіймав посаду професора Московського державного інституту міжнародних відносин (МДІМО), до цього працював заступником директора з наукової роботи московського Центра політичних досліджень Росії (ПІР-центр). В період 2006-2009 рр. працював науковим співробітником Королівського інституту міжнародних відносин у Лондоні. В даний час він працює в університетах та дослідницьких центрах Італії та Чехії і є позаштатним співробітником російської служби «Радіо Свобода». Автор ряду книг, численних наукових статей, опублікованих в Росії, Україні, США та Європі.

Книга «Росія між фашизмом та розпадом» була видана Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння (Київ, Україна).