Поиск по сайту:

Публикации экспертов

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ ОБОРОНИ УКРАЇНИ, ЗАХИСТУ ЇЇ СУВЕРЕНИТЕТУ, ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛІСНОСТІ ТА НЕДОТОРКАНОСТІ: ПРОБЛЕМИ І ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ
Предлагаемая читателям статья публикуется в продолжение проводимой на Інтернет-сайте «Defense Express» дискуссии о причинах и последствиях российской вооружённой агрессии против Украины, оккупации Крыма, дестабилизации ситуации в её восточных и южных регионах, а также проводимой в них антитеррористической операции. В ней авторы предлагают свои оценки, выводы и рекомендации по укреплению в нынешних условиях обороны нашего государства и уточнению приоритетов развития её Вооружённых Сил. Представляется, что ознакомление с ними будет полезным для военных специалистов, поскольку недавно Министерство оборони Украины начало подготовку проектов новой концепции дальнейшего развития Вооружённых Сил Украины и соответствующих законодательных актов.
Все публикации
Деятельность ЦИАКР
21 декабря 2017 11:42

ЦДАКР ПРОВІВ ЕКСПЕРТНЕ ЗАСІДАННЯ З ПИТАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ТА РИЗИКІВ НАДАННЯ УСІМ ПІДПРИЄМСВАМ ОПК ПРАВА ЕКСПОРТУ ЗБРОЇ

В оборонно-промисловому середовищі, в експертних колах тривалий час дискутується тема надання повноважень оборонним підприємствам усіх форм власності щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) під наглядом держави, але без спеціальних експортерів - посередників.

Зокрема, такі намагання пов’язані із підтримкою національного виробника озброєнь і військової техніки (нинішні умови де-факто підтримують імпорт ОВТ) та створення належних умов для розширення присутності на українському ринку іноземних оборонних компаній (і відповідно, новітніх оборонних технологій). 

Переважна більшість учасників експертного засідання висловилася за надання таких прав (повноважень), безвідносно від того, чи вдасться підприємству реалізувати такі права. Також експерти та підприємці висловилися за надання державним замовникам (в Україні окрім Міноборони є ще 11 державних замовників ОВТ – ЦДАКР) права самостійної закупівлі продукції (прямого імпорту ОВТ, який нині здійснюється через ДК «Укрспецекспорт» та її дочірні підприємства  - ЦДАКР), безвідносно від того, чи вдасться підприємству реалізувати такі права. Представники державних установ висловили підприємцям та експертам свої застереження та визначили ризики таких рішень.

Враховуючи, що тема удосконалення оборонно-промислової політики України прямо впливає на темпи та якість переозброєння ЗСУ, ЦДАКР оголосив про наміри узагальнити висновки засідання Експертної Ради та ознайомити військово-політичне керівництво держави з аналізом ситуації.