Поиск по сайту:

Публикации экспертов

БРАЗИЛИЯ И УКРАИНА – «ВЗАИМОВЫГОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО»
За 18 лет сотрудничества Украине и Бразилии удалось достичь многого. Начиная с момента установления дипломатических отношений, 11 февраля 1992 года, страны заключили более 70 двусторонних нормативно-правовых документов, и еще целый перечень готов к подписанию. Из-за мирового кризиса в 2009 году объемы двусторонней торговли с Бразилией сократились более чем вдвое. Общий объем торговли упал с $1 млрд до $496 млн. Объем экспорта снизился в четыре раза – до $118 млн, а импорта – до $378 млн. Такие цифры были вызваны мировым финансовым кризисом. Однако по итогам первых 6 месяцев 2010 г. динамика двусторонней торговли стала выравниваться. Товарооборот за этот период составил $338,1 млн. Экспорт из Украины в Бразилию увеличился в 3,5 раза и составил $128,2 млн, импорт в Украину вырос на 37,6% и достиг $209,9 млн. Несмотря на большое расстояние между странами, сегодня есть все условия для плодотворного сотрудничества. Причем оно может касаться не только гражданской, но и военной сфер. После наблюдавшейся в последнее время стагнации, бразильский рынок вооружения стал демонстрировать серьезные перспективы. Эксперты прогнозируют, что в связи с нарастанием межгосударственных противоречий в регионе и конфликтами в соседних странах, способными дестабилизировать ситуацию в бассейне Амазонки, основное внимание бразильское правительство будет уделять закупке техники, необходимой для обеспечения безопасности. В этом направлении Украина может стать для Бразилии хорошим партнером. Сегодня Бразилия является наиболее мощным и самым влиятельным государством в регионе, активным игроком на международной арене.
Все публикации
Деятельность ЦИАКР
29 августа 2017 11:43

РІВЕНЬ ЗАГРОЗ УКРАЇНІ З БОКУ РОСІЇ ЗРІС, ПРИЧОМУ ЗАГРОЗИ ТРАНСФОРМУВАЛИСЯ - ВИСНОВКИ ЦДАКР

Рівень загроз Україні з боку Росії зріс, причому загрози трансформувалися. Такого висновку дійшли експерти Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) після аналізу поточної обстановки у другій половині серпня 2017 року. Рівень загроз та можливості протидії їм обговорювалися під час засідання Експертної ради 28 серпня ц.р. Фахівці експертного об’єднання дійшли згоди щодо необхідності покращення комунікації із владою та громадянським суспільством, виробляючи пропозиції для влади та проведення заходів з інформування та роз’яснення для широкої громадськості. 

Більшість представників Експертної ради погоджується із наявним високим рівнем загроз. Зокрема, цілком очевидно, що ворожа путінська Росія реалізовує намір знищити Україну як незалежну, суверену державу, а західний світ в цілому влаштовує буферна позиція України.

При цьому на тлі тривалої війни на виснаження експерти фіксують різке зростання активності проросійських рухів в Україні, динамічна робота агентури та використання усіх наявних інформаційних каналів для провокування дестабілізації ситуації, створення підґрунтя для розвалу держави зсередини внаслідок зниження довіри до чинної влади з боку широких верств населення. Крім того, в експерти зазначають суттєве збільшення активності Кремля у сфері інформаційно-психологічної обробки населення Росії з метою сприйняття України як ідеологічного ворога та війни з нею як необхідності для Росії.

Фахівці наголошують, що ймовірними залишаються як реалізація масштабної воєнної кампанії, так і намагання змінити владу шляхом організації внутрішнього протистояння, яке, у свою чергу, може стати приводом для проведення псевдо-миротворчої військової операції з формальним прикриттям у формі захисту російськомовного груп населення.   

Експертна рада фіксує трансформування загроз у оновлений, ймовірно, ще більш небезпечний формат. А саме, фахівці визнають високої ймовірність проведення Кремлем низки спеціальних інформаційно-психологічних операцій, підривних дії, відвертих терористичних актів, спрямованих на створення внутрішнього конфлікту в Україні за рахунок розвитку політичних рухів та окремих груп населення України. Більше того, аналіз діяльності та удосконалення «миротворчих важелів» ОДКБ свідчить в тому числі й про ймовірність операції під дахом цієї організації. Головною метою Кремля, як і раніше, є не захоплення окремих територій України, а зміна влади і створення промосковського конклаву