Поиск по сайту:

Публикации экспертов

РЕАЛИИ УКРАИНСКОГО ЭКСПОРТА ЛЕГКОЙ БРОНЕТЕХНИКИ
Стремительное развитие асимметричных ответов в современном вооруженном противоборстве (террористические атаки, повстанческие действия, стремление втянуть противника в боевые действия в населенных пунктах, джунглях, горах и т.п.) означает постоянное привлечение военных подразделений к патрулированию, сопровождению конвоев, несению службы на блок-постах, автономным действиям. При этом основной задачей становится сохранение личного состава в условиях применения противотанковых средств ближнего боя, другого легкого оружия, при внезапных нападениях из засад, огня противника с фланга или тыла, широкого применения минно-взрывных заграждений и т.д. Такое изменение форм и методов ведения современных войн и локальных конфликтов повлекло за собой увеличение роли легкобронированных боевых машин (ЛБМ), которые предназначены для транспортировки механизированных (пехотных) подразделений и их огневой поддержки в бою, в частности бронетранспортеров (БТР), боевых машин пехоты и десанта (БМП и БМД). Сегодня практически во всех армиях мира они составляют основную долю бронетанковой техники.
Все публикации
Деятельность ЦИАКР
30 июня 2017 18:59

ЦДАКР ПІДТРИМУЄ РОЗВИТОК ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ В ОБОРОННО-ПРОМИСЛОВОМУ СЕГМЕНТІ В УМОВАХ ВІЙНИ

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) підтримує розвиток експортного потенціалу України, - заявили інформаційному агентству «Оборонно-промисловий кур'єр» в ЦДАКР, коментуючи появу у ЗМІ інформації про можливу закупівлю Пакистаном українських танків «Оплот» та розвиток співробітництва із Саудівською Аравією у сфері літакобудування. Зокрема, за словами фахівців ЦДАКР, навіть в умовах ведення війни варто розвивати експортні можливості, оскільки це, серед іншого, збільшує потенціал підприємств у виконанні державного оборонного замовлення.

«Підприємства майже постійно мають дефіцит обігових коштів, тоді як отримана з-за кордону валюта надає можливість збільшити масштаби виробництв», - пояснили в ЦДАКР свою позицію, додавши, що «досить вагомою для держави є практика виконання дослідно-конструкторських робіт в межах загальних контрактів – ці інтелектуальні здобутки потім активно використовуються в інтересах національної оборони». Крім того, дуже важливим аспектом фахівці центру вважають збереження позицій держави на світовому ринку озброєнь. «Значна частина українських озброєнь пройшла хрещення війною, то ж експортний успіх фактично забезпечено, а потенціал військово-технічного співробітництва вже нині понад 2 – 2.5 млрд. дол., - за умов демонополізації збройного експорту», - вважають в ЦДАКР.

Водночас, експерти ЦДАКР наголошують: експорт озброєнь і військової техніки (ОВТ) буде виправданий лише у тому випадку, коли за рахунок розширення виробництв такі ОВТ потраплятимуть у ЗСУ. «Потрібне поступове впровадження нових ОВТ, в тому числі, танків «Оплот», в діючу армію, з урахуванням циклу навчання екіпажів, створення та впровадження тренажерів і так далі, - підкреслюють у центрі, - завод, який виробляв в СРСР 600 танків щорічно, має навчитися хоча б 20 – 30 машин випускати». 

Як повідомляли ЗМІ, ‏ Pakistan Defence анонсував появу нового танку в армії Пакистану. Зокрема, раніше посол Пакистану в Україні Атар Аббас казав про наміри Пакистану придбати в України близько сотні танків “Оплот”. Згідно з інформацією ЗМІ, нині на завершальній стадії тестування та оцінки знаходиться угода про закупівлю українського бойового танку “Оплот”. Та у випадку підписання Пакистан купить на харківському підприємстві “Завод ім. Малишева більше ста одиниць цієї техніки.

Значні експортні перспективи підтвердив й український військово-транспортний літак Ан-132Д.