Поиск по сайту:

Публикации экспертов

В КОСМОС С ЗЕМНЫМИ ПРОБЛЕМАМИ
После развала Советского Союза Украине достался огромный научно-производственный потенциал в космической отрасли. За весь период независимости стране удалось его не только сохранить, но и развить. Сегодня продукция украинских производителей известна во всем мире - это в первую очередь ракеты-носители, доставляющие спутники на орбиту. Их спектр широк - от ракетоносителя «Циклон-3», который берет на борт 600 кг груза, до «тяжеловеса» «Зенит-3SL», который вытягивает за пределы планеты добрых 6 т. Благодаря имеющимся достижениям, Украина играет важную роль в ряде международных проектов, таких как «Морской старт», «Наземный старт», «Алкантара» и т.д. Однако отрасль постоянно сталкивается с теми или иными трудностями. В первую очередь они связаны с вопросами финансирования. Но даже в таких условиях украинским предприятиям удается существовать и в некотором роде развиваться. Недавно в прессе прошла информация, что Украина может сорвать график космических запусков по программам «Морской старт» и «Наземный старт», а это в свою очередь может существенно повлиять ни имидж и престиж государства. Defense Express попытался разобраться с данной проблемой и получить реальную картину сложившейся ситуации.
Все публикации
Деятельность ЦИАКР
28 апреля 2017 9:20

ДИРЕКТОР ЦДАКР ЗАКЛИКАВ ДО ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ РИНКУ ОЗБРОЄНЬ В УКРАЇНІ

Директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, який на II Українському форумі з питань оборони і безпеки 27 квітня 2017 р. представляв також і Лігу оборонних підприємств України у якості виконавчого директора, зазначив, що «лібералізація ринку озброєнь в Україні є життєвою потребою гарантування безпеки та оборони України, реалізація чого може допомогти забезпечити Збройні сили та інших військових формувань держави сучасними озброєнням та військовою технікою на 50%. Решту 50% можна забезпечити лише за рахунок військово-технічного співробітництва із західними країнами». На думку Валентина Бадрака, треба творити історію успіху щодо розвитку ВТС з країнами ЄС та НАТО і оснащення за рахунок цього ЗСУ та ІВФ передовими високотехнологічними зразками ОВТ іноземного виробництва.

Виступаючи в рамках форуму, Бадрак наголосив, що на сьогодні за три роки війни немає жодного реалізованого проекту в галузі ВТС в інтересах української армії. «Лібералізація особливо стосується питань військово-технічного співробітництва. Однак навіть якщо б державне оборонне замовлення було в 10 разів більше, то ми б все одно не могли розраховувати на те, що потреби армії будуть забезпечені більш ніж на 50%. Для отримання всіх 100% на повну повинне працювати військово-технічне співробітництво як єдиний спосіб отримання іноземних інвестицій і технологій. Саме ВТС могло б зрушити ситуацію і почати системний процес переозброєння української армії», - вважає Валентин Бадрак.

Також експерт наголосив на тому, що Україні треба творити історії успіху у сфері розвитку ВТС з країнами ЄС та НАТО та оснащення за рахунок цього власних збройних сил передовими високотехнологічними зразками ОВТ іноземного виробництва. При цьому він додав, що Україна має довести, що вона готова до ВТС з іноземними державами. 

Бадрак на прикладі реалізації Україною завдання забезпечення ЗСУ засобами УКХ зв’язку позначив, що Київ ризикує репутацією надійного партнера в сфері ВТС, демонструючи непослідовність в домовленостях з Парижем і Анкарою. Зокрема, відзначивши значимість ВТС як виключного інструменту в переозброєнні ЗСУ, експерт висловив стурбованість у зв'язку з переглядом українською стороною прийнятого в 2015 році на найвищому політичному рівні рішення про організацію технологічної та промислової кооперації з виробництва в Україні засобів тактичної зв'язку в рамках ВТС з французькою Thales. Припустивши, що перегляд міг бути зроблений "під тиском" третьої сторони, він зазначив: французька сторона вже скасувала заплановане на квітень проведення засідання двосторонньої комісії з ВТС. «Далі, - зазначив керівник ЦДАКР, - українська сторона вивчила усі пропозиції та обрала партнера для отримання технологій і створення в країни виробництва засобів зв’язку – турецьку компанію Aselsan, - однак знову демонструє "спроби" переглянути домовленості». Фахівець додав, щодо хоча це відбувається «не без тиску іноземної держави», військово-політичне керівництво України «має зберегти обличчя та імідж держави, а армію належно переозброїти».